Керівник офісу з питань міжнародної політики в адміністрації польського президента Марчин Пшидач заявив, що виступ президента Володимира Зеленського в ООН викликав критичну реакцію не лише Польщі, а й інших держав. Про це він сказав в ефірі Radio ZET.

Минулого вівторка на Генеральній Асамблеї ООН у Нью-Йорку, на якій також був присутній президент Анджей Дуда, президент України Володимир Зеленський порівняв запровадження п’ятьма європейськими країнами ембарго на українську сільськогосподарську продукцію з «трилером із зерном на задньому плані». Він також заявив, що деякі країни «допомагають підготувати сцену для московського актора». Ця заява була критично сприйнята в Польщі.

На думку Пшидача, «можливо, на боці Києва зіграли якісь погані емоції».

«Напевно, в оточенні президента Зеленського є люди, які просто погано йому підказують», – підкреслив Пшидач.

Він додав, що розрив будь-якого партнерства з союзниками не буде в інтересах України.

Під час візиту до Нью-Йорка мала відбутися зустріч президентів Польщі та України, але цього не сталося. Пшидач запевнив, що польська сторона відкрита до переговорів: «Якщо буде конструктивний підхід, ми не виключаємо контактів на найвищому рівні».

Він запевнив, що Польща не хоче загострювати і без того напружену ситуацію на лінії Варшава-Київ. «Переговори повинні привести до конструктивних висновків, по-друге, ми не повинні довести до загострення мови. З українського боку вже було сказано дуже багато», – зазначив Пшидач.

Він запевнив, що веде переговори з найближчим оточенням президента Зеленського, а громадськість буде поінформована про рішення у цій справі. За його словами, контакти у Варшаві та Києві спрямовані на якнайшвидше вирішення проблемних питань.

Водночас президент Володимир Зеленський у вечірньому зверненні в понеділок заявив про прогрес у вирішенні суперечки щодо односторонніх обмежень на сільськогосподарські товари з України в сусідніх державах-членах ЄС. Зеленський зазначив, що Європейська комісія підтримала дорожню карту взаємного моніторингу експорту зерна, передбачену її рішенням про припинення ембарго на імпорт українського зерна до ЄС.