Російські окупанти змушені використовувати в обороні, зокрема на Запорізькому напрямку, штурмові війська, так звану “еліту”, оскільки резерви ЗС РФ виснажуються. Таку думку озвучив військовий оглядач Денис Попович сьогодні, 31 серпня.

“Ми чудово розуміємо, що, як випливає з назви штурмові підрозділи, ці військовослужбовці призначені трошки для інших цілей — для того, щоб штурмувати оборонні порядки противника, хто б там перед ними не опинився. І сам факт появи цих підрозділів у тому місці, де необхідно оборонятися, свідчить про те, що резерви росіян вибиваються”, — зазначив Попович в ефірі телеканалу  FREEДОМ 

Наразі російське командування змушене кидати все, що є під рукою, і розраховувати при цьому на “еліту” — повітряно-десантні війська Російської Федерації, каже оглядач.

“Тому вони витрачають “еліту” і намагаються тримати оборону тими військами, які в них є під рукою. Тобто там, очевидно, настає криза резервів. Це саме те, чого ми добивалися. І ось зараз уже бачимо результат — наступальні частини, “еліта” кидаються для того, щоб утримати ті позиції, які російські окупаційні війська втрачають”, — акцентував гість ефіру.

При цьому Попович зазначив, що, як говорять українські військові, резерви в окупантів ще є, але розпоряджаються вони ними вельми дивно.

“Ті люди, які зараз наступають з нашого боку на Запорізькому фронті, кажуть, що резервів у росіян достатньо, але вони розпоряджаються ними вельми цікаво. Окупанти заходять на позиції, потрапляють під вогонь української артилерії, артилерія їх вибиває. І далі ми наступаємо, займаємо ті позиції, на які перекидалися російські війська. Потім цей процес повторюється раз за разом, і таким чином ЗСУ просуваються. Тобто резерви ЗС РФ вибиваються поступово. І зараз ми бачимо, що це призводить до того, що вони вже знімають елітні частини, змушують тримати оборону в тих місцях, де, власне кажучи, вони для цього не призначені”, — резюмував оглядач.

Водночас, як заявив військовий оглядач Денис Попович, українські Сили оборони просуваються на півдні, на Мелітопольському напрямку вони мають деякі успіхи в районі села Вербове.

“На півдні триває просування тактичного характеру, але досить важливе. Є певні успіхи в районі села Вербове, це Мелітопольський напрямок. Збройні сили України почали бої за це село — досить важливе в плані наступу і на Токмак, і на Пологи. Куди далі підуть — рішення за нашим командуванням. Однак можна констатувати саме ці події на цій ділянці фронту”, — зазначив оглядач.

Він акцентував, що знищення артилерійських позицій росіян допомагає просуванню українських військових.

“Одна справа, коли люди долають мінні поля під вогнем артилерії. Ми розуміємо, навіть не перебуваючи в окопах поруч із ними. А інша справа, коли артилерія знищується і мінні поля, які були там у величезній кількості, долаються при придушенні артилерії, коли це можна робити, загалом, з удвічі зменшеним ризиком для життя”, — сказав експерт.

Попович наголосив, що в нинішній війні РФ проти України саме артилерія відіграє основну роль — і в наступі, і в обороні.

“Артилерія в нинішній війні відіграє особливу роль. Переважна більшість втрат, поранень, каліцтв, контузій, загибелі пов’язана з артилерійським вогнем, дистанційним впливом. Тому артилерія є основою і оборони, і наступу. І знищення артилерійських позицій, особливо в тій ситуації, коли доводиться долати мінні поля, в ситуації, коли для цього недостатньо технічних засобів, відіграє ключову роль”, — зазначив військовий оглядач.

Саме тому, каже він, українські захисники зосередилися на тому, щоб знищувати ворожу артилерію.

“Багато в чому завдяки цьому зараз ЗСУ мають можливість просуватися і на півдні, і на Запорізькому напрямку, і на ділянці біля Старомлинівки. Усе це в одну картинку лягає”, — резюмував гість ефіру.