Обрана президентка Молдови Мая Санду закликала громадян вийти в неділю 6-го грудня на протест після резонансних рішень, які у четвер ухвалив парламент.

Про це Санду заявила на брифінгу 3 грудня.

“Те, що відбулося сьогодні, є ще одним доказом того, що в парламенті зібралася група злочинців, яка не поважає конституцію, закони і своїх громадян. Коли парламент стає проти людей, цей парламент потрібно розпустити. У неділю виходимо всі на площу Великих національних зборів, щоб сказати, що думає народ”, – заявила Санду на брифінгу.

Вона зазначила, що депутати ПСРМ і партії “Шор” всього “за декілька хвилин ухвалили важливі законопроєкти, включаючи проєкт про державний бюджет“.

“Проєкти, які містять в собі схему на схемі, які ляжуть на плечі громадян. Ігор Додон і соціалісти не зробили жодних висновків з останніх виборів”, – сказала Санду.

Вона додала, що у вона звернеться до Конституційного суду з вимогою анулювати прийняті закони. Партія “Платформа Гідність і правда” (DA) також заявила, що звернеться до Конституційного суду з вимогою скасувати результати голосування, оскільки воно відбулося без дотримання належних процедур.

На засіданні 3 грудня депутати від ПСРМ, партії “Шор” і Pentru Moldova схвалили кілька законопроєктів, проти яких виступала опозиція. 

Як відомо раніше, Парламент Молдови ухвалив закон про виведення Служби інформації і безпеки (СІБ) з-під підпорядкування президента. Про це повідомляє NewsMaker.

Згідно з документом, СІБ переходить під парламентський контроль, а директора установи призначатиме парламент на п’ять років.

Сам законопроєкт про це без обговорення ухвалили 3 грудня відразу в двох читаннях голосами 51 депутата.

Авторами проєкту виступили депутати-соціалісти Василь Боля і Григоре Новак.

Повідомляється, що вранці біля будівлі парламенту пройшов протест проти передачі СІБу під контроль парламенту. Протест організувала партія «Дія і солідарність» (PAS) Маї Санду. За її словами, ініціатива депутатів-соціалістів вивести СІБ з-під підпорядкування президента – це спроба захопити владу.

Як повідомлялося, лідер партії «Дія і солідарність» (PAS) Мая Санду в другому турі президентських виборів отримала 57,75% голосів виборців, тоді як її конкурент, діючий президент Молдови Ігор Додон – 42,25%.

Інавгурація Санду запланована на 24 грудня.

Нагадаємо раніше, Мая Санду заявила, що зустрінеться з Президентом України Володимиром Зеленським після її офіційного вступу на посаду.

Санду назвала три пріоритети своєї політики на найближчий час: збалансована зовнішня політика, включення до бюджету на 2021 рік грошей, необхідних для подолання епідеміологічної, економічної і соціальної криз, а також боротьба з корупцією і реформа юстиції.

В першу чергу новообраний президент Молдови має намір вести збалансовану зовнішню політику, щоб вивести країну з міжнародної ізоляції.

«У зв’язку з цим Санду зазначила, що після її інавгурації до Кишинева прибуде президент Румунії Клаус Йоханніс. Санду також домовилася після свого офіційного вступу на посаду зустрітися з президентом України Володимиром Зеленським», – йдеться в повідомленні.