Заява заступника керівника Офісу Президента України Олега Татарова щодо діяльності НАБУ є його особистою думкою та не відображає офіційної позиції Глави держави.

Про це повідомляє прес-служба Офісу президента.

Як неодноразово заявляв Президент України Володимир Зеленський, визнання неконституційними окремих положень Закону «Про Національне антикорупційне бюро України» хоч і створювало загрозу для роботи НАБУ, але, зрештою, не змогло зруйнувати легітимність і незалежність як Національного антикорупційного бюро, так і його чинного директора. Та найближчим часом цей закон буде вдосконалено для його повної відповідності Конституції України.

Як заявив Олег Татаров, він працює в команді Президента України та повністю підтримує його вектор на співпрацю з міжнародними партнерами для зміцнення незалежності всіх антикорупційних органів.

«Учора я висловив свою особисту думку, яка жодним чином не впливає на мою підтримку всіх законодавчих ініціатив Президента щодо зміцнення незалежності всіх антикорупційних органів», – сказав він.

За словами керівника Офісу Президента України Андрія Єрмака, позиція щодо підтримки цілісності, незалежності та ефективності антикорупційної системи в Україні, яка була висловлена на останньому засіданні Національної ради з питань антикорупційної політики, незмінна, і лише ця позиція є пріоритетною в команді Президента Володимира Зеленського.

Відзначимо, що раніше ми повідомляли про те, що заступник керівника Офісу Президента України Олег Татаров прокоментував ініціативу ухвалення “перехідного” закону, яким пропонується дозволити Артему Ситнику виконувати обов’язки директора Національного антикорупційного бюро України до призначення нового керівника.

“Я не хотів би оцінювати сам законопроект, оскільки не визначаю державну політику в цьому питанні. Тому можу висловити тільки свою власну думку щодо ситуації, що склалася навколо НАБУ”, – сказав Татаров.

Він зазначив, що останні соціологічні дослідження показують, що рівень довіри до НАБУ є мало не найнижчим серед всіх правоохоронних органів.

“НАБУ – це не українська історія, яка, на жаль, знаходиться за межами нашої країни. Можна виходити з різними законодавчими ініціативами, але коренем проблем в антикорупційній політиці держави є саме Артем Ситник”, – зазначив заступник керівника ОП.

На думку Татарова, Ситник не має морального права очолювати антикорупційне відомство держави і повинен піти.

Чиновник нагадав, що директор НАБУ офіційно визнаний корупціонер згідно з рішенням суду, що набрало законної сили. Ситник також внесений до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення. Крім цього, Конституційний суд вирішив, що цей чиновник був незаконно призначений на посаду. Подобається це комусь чи ні, це рішення ніхто не відміняв і воно має силу закону, вважає Татаров.