Заступник керівника Офісу Президента України Юлія Ковалів провела зустріч з представниками бізнесу стосовно напрацювання законодавчих ініціатив щодо удосконалення податкового законодавства. У ній взяли участь голова Виконавчого комітету реформ Міхеіл Саакашвілі, голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, представники Міністерства фінансів України, Державної податкової служби та найбільших українських бізнес-асоціацій.

«Пандемія COVID-19 поставила всіх нас в умови, коли треба швидко реагувати на виклики та зміни. Зараз ми маємо максимально підтримати бізнес, який тільки починає виходити з карантину, дати йому можливість повернути людей на робочі місця та запрацювати на повну потужність», – зауважила Юлія Ковалів, розпочинаючи зустріч. Вона також наголосила на готовності до відкритого діалогу та важливості врахування всіх зауважень і пропозицій бізнесу.

Представники бізнес-асоціацій зі свого боку висловили ключові побажання щодо нагальних змін податкового законодавства. Зокрема, йшлося про необхідність відтермінування окремих положень Закону № 466-IX.

Заступник керівника Офісу Президента підтримала висловлені пропозиції та звернула увагу на зацікавленість усіх учасників зустрічі в тому, щоб якомога швидше втілити їх у законодавчій ініціативі.

«Ми на 90% на одній стороні. Це дає надію, що вже за два тижні текст законопроекту з урахуванням пропозицій бізнесу може бути подано в парламент», – наголосила вона.

Юлія Ковалів додала, що вже завтра розпочнеться обговорення окремих блоків змін у робочих групах, до яких увійшли представники влади та бізнесу.

Міхеіл Саакашвілі також висловив готовність підтримати діалог з бізнесом і наголосив на важливості об’єднання зусиль заради досягнення результату. «Підписуючи закон 1210, Президент одразу ж доручив нам знайти спільне рішення з бізнесом, аби ви могли нормально працювати та адаптуватися до всіх змін», – зазначив голова Виконавчого комітету реформ.

Після зустрічі, на своїй сторінці у Фейсбук, Саакашвілі написав:

Сьогодні у нас відбулася перша з серії зустрічей з представниками реального сектору бізнесу, після того як Президент Зеленський виступив з ініціативою в терміновому порядку переглянути закон 1210 і внести новий законопроєкт з урахуванням всіх проблемних питань.

Бізнес-асоціації принесли багато правок, кожну з яких ми врахуємо при підготовці змін до закону, які будуть подані протягом наступних кількох днів. Сподіваюся, парламент їх швидко розгляне, щоб максимально нейтралізувати негативні наслідки нового закону і уникнути масових наїздів податківців на бізнес, чого всі бояться і очікують, і що неймовірно небезпечно в період насувається економічної бурі.

Також є абсолютно неприйнятною концепція того, що ми повинні досягти якогось компромісу. Мовляв, є ми (держава) і з іншого боку є бізнес, і між державою і бізнесом потрібно досягти компромісу. Немає ніяких двох сторін, якщо ми хочемо якогось успіху. Є бізнес, який створює як мінімум 80% робочих місць в Україні, і є парламентська більшість, яка має втілювати в життя інтереси тих, хто створює економіку, робочі місця і в цілому суспільство. Будь-які спроби нас розділити, а також дорікнути бізнес в тому, що він нібито неправильно інтерпретує положення нового закону, мовляв, їм потрібно ще повчитися — таке ставлення, дивлячись зверху вниз, з приходом Зеленського має припинитися, якщо ми дійсно хочемо втілити в життя програму Президента – резюмував Саакашвілі