Вступ НАТО в протистояння з РФ на боці України стає все більш очевидним. Вже ні для кого не секрет, що Альянс може вирішити включитися у війну на захист України ще до її членства в Альянсі. Аж раптом президент Франції Емманюель Макрон після зустрічі з європейськими лідерами в Парижі заявив, що «нічого не можна виключати». Тепер же Франція збільшує контингент своїх військ біля України. Путін починає хвилюватися.

У рамках маневрів Альянсу навесні 2025 року Франція планує збільшити свій військовий контингент у Румунії до 4 тисяч солдатів та 50 танків. Ймовірно, саме їх і можуть закинути на наші терена. За додатковими даними, Франція також перекине ще 37 танків Leclerc у цю країну, зазначає Defense Express. Наразі в Румунії розташовано 750 бійців, які оперують 13 танками Leclerc.

Крім того, французький контингент має певну кількість САУ CAESAR та реактивних систем M270 LRU, бронемашин VBCI та VAB в інженерній версії та інше супутнє озброєння та обладнання.

Для проведення навчань у 2025 році буде необхідно внести зміни до законодавства Румунії, яке наразі затруднює проведення таких великих міжнародних військових заходів на її території. Законодавцям Румунії залишилося приблизно рік на внесення цих змін.

Зараз у румунському селі Чинку активно ведеться будівництво, оскільки потрібно підготувати всю необхідну інфраструктуру для прийому великої кількості солдат і техніки, розповідають експерти.

А на фоні чуток про вступ НАТО в війну, ще й  президент США Джо Байден відзначив, що забезпечення підтримки та надання необхідного озброєння може допомогти Україні зупинити агресію з боку Росії. Він описав поточну ситуацію як безпрецедентний момент і надзвичайні часи, коли демократія отримує удар по всьому світу. Про це американський лідер заявив у своєму виступі перед Конгресом США.

Байден на початку свого виступу відстоював рішучу підтримку союзників США за кордоном і закликав Конгрес збільшити фінансування України у зв’язку з її війною проти Росії.

«Путін вдерся в Україну і він там не зупиниться. Але Україна може зупинити Путіна, якщо ми будемо разом із нею і дамо їй потрібну зброю. І це все, що просить Україна. Але зараз допомога Україні блокується тими, хто хоче відійти від світового лідерства», – наголосив президент.

Він наголосив, що США не можуть відмовити у допомозі та ризикувати безпекою України, Європи та світу, допускаючи, щоб авторитаріати продовжували злочини.