Протягом двох-трьох місяців ми можемо звільнити більшість територій та вийти на позиції 24 лютого, коли Росія розпочинала свою агресію.

Поки здебільшого усі спостерігали за подіями на півдні України, де нашим ЗСУ вдалося прорвати оборону противника і звільнити декілька невеликих населених пунктів у Херсонській області, захисники несподівано розпочали контрнаступ на Харківщині та швидко досягнули значних успіхів.

Про це розповів колишній голова Служби зовнішньої розвідки України, генерал Армії України Микола Маломуж в одному з інтерв’ю 

Маломуж зазначає, що наше командування визначає слабкі місця противника і маневрує силами та засобами.

Саме тому зараз у зв’язку з нашими активними оперативними іграми, відповідною інформаційною діяльністю та локальними контрнаступальними операціями на Херсонщині з’явилася можливість проводити більш успішні операції на Харківщині.

Неодноразово, коли розглядалися варіанти дій ЗСУ, вказувалося, що необов’язково херсонський напрямок стане пріоритетним. Так воно і сталося.

Таким чином, ми, з одного боку, почали наступальні операції на Херсонщині та здобули певний успіх, звільнивши деякі території, з іншого – вдарили по логістиці, мостах, шляхах та складах боєприпасів, чим знецінили зусилля росіян, зменшивши їхні ракетні та артилерійські можливості. Крім того, це був удар по живій силі, яка підтягувалася разом із технікою весь цей час.

Демонструючи в Херсонській області активний наступальний формат, ми готували операції на харківському напрямку. І вони відбулися у вигляді дуже успішних дій, які включали не тільки наступальні операції, а й завдання ударів по ворогу з флангів, формування засобів для оточення ізюмського та балаклійського угруповання. І, як ми бачимо, цей задум спрацював. Ми стрімко просунулися по низці напрямків та звільнили тисячі квадратних кілометрів Харківщини.

Думаю, ми продовжимо маневрувати силами та засобами, і харківський напрямок лишатиметься пріоритетним, тому що нам потрібно зняти загрозу з Ізюма, а також зі Слов’янська та в цілому Донецької області.

Маломуж додає, що якщо ми звільнимо Херсонщину та Харківщину, то перспектив на запорізькому напрямку у ворога не буде жодних. Зокрема, ми можемо провести дуже потужну контрнаступальну операцію в Мелітополі та звільнити це місто і всю окуповану частину Запорізької області.

Протягом двох-трьох місяців ми можемо звільнити більшість територій та вийти на позиції 24 лютого, коли Росія розпочинала свою агресію. Якщо противник відступатиме не просто по окремих регіонах, а здаватиметься в полон або активно відступатиме, або буде в паніці, у нас буде перспектива звільнення всіх території до листопада-грудня цього року.

Цей оптимістичний сценарій сьогодні пріоритетний, думаю, він і зіграє. Бо всі передумови для цього є – підсумував експерт.

Зазначимо: Розпочалася двісті третя доба героїчного протистояння Української нації російському воєнному вторгненню.
За минулу добу російські окупанти завдали 3 ракетних, 33 авіаційних удари та здійснили 58 обстрілів із систем реактивної артилерії по військових та цивільних об’єктах на території України.

на Сіверському напрямку – противник обстріляв інфраструктуру в районах населених пунктів Сеньківка Чернігівської області та Степне Сумської області;

на Харківському напрямку – Басове та Куп’янськ;

на Краматорському напрямку – Яремівка, Тетянівка, Райгородок, Сіверськ, Білогорівка, Крива Лука, Спірне, Верхньокам’янське, Дронівка, Григорівка та Званівка;

на Бахмутському напрямку – Юр’ївка, Нью-Йорк, Миколаївка, Миколаївка Друга, Зайцеве, Соледар, Бахмут, Бахмутське та Яковлівка;
на Авдіївському напрямку – Мар’їнка, Красногорівка, Первомайське та Новомихайлівка;
на Новопавлівському напрямку – Велика Новосілка, Новодонецьке та Времівка;
на Запорізькому напрямку – Новопіль, Гуляйполе, Залізничне, Червоне;
на Південнобузькому напрямку – Таврійське, Мирне, Тернові Поди, Партизанське, Червона Долина, Білогірка, Новогреднєве, Безімене, Сухий Ставок, Біла Криниця, Ольгине, Високопілля, Кам’яне. Крім того, ворог постійно веде повітряну розвідку БпЛА.
Російська армія щодня зазнає суттєвих втрат у живій силі та намагається їх компенсувати у різний спосіб. Військове керівництво продовжує пошук бажаючих воювати серед ув’язнених, зокрема в колоніях Тульської області.
Сили оборони успішно відбили атаки противника в районах населених пунктів Спірне, Майорськ, Одрадівка, Весела Долина, Водяне, Авдіївка, Безіменне та Новогригорівка.