Очільник “вагнерівців” Євген Пригожин використовує тактику повного знищення міста та перетворює місцеві багатоповерхівки на руїни. 

Про це розповів військово-політичний оглядач Олександр Коваленко. 

Експерт зазначає, якщо не розв’язати проблему з авіаударами РФ, то незабаром у ЗСУ не залишиться місць для ведення оборони. 

“Як я і писав раніше, якщо не буде вирішена проблема з авіаударами, оборона в багатоповерхівках не зможе триматися вічно і це ми зараз бачимо. Військовий злочинець Пригожин звітує про заняття багатоповерхових будинків, але по суті, він звітує про захоплення руїн, які неможливо утримувати”, – вказав Коваленко.  

Зокрема, ПВК “Вагнер” просувається по вулиці Леванського в напрямку до руїн шкіл 12-ї і 18-ї. 

“Рух цей гальмується запеклим опором СОУ, але вогневий вплив з боку окупантів все ж залишається вкрай інтенсивним. І знову-таки… керуючі бомби”, – вказав Коваленко.  

Збройні сили України тиснуть на росіян з північної частини: від селища Іванівського ворога заганяли ближче до лісів. 

“Не виключено, що найближчим часом під Бахмут будуть перекинуті додаткові підрозділи російських окупаційних військ. В іншому випадку, будь-яке просування окупантів у місті завідомо для них приречене на провал”, – говорить він. 

До цього Коваленко зазначав, що Збройні сили України перейшли від періодичних контратак до системних, тому почали витісняти ворога з флангових позицій в районі Бахмута. 
 
Він зазначив, що російські війська настільки загрузли в Бахмуті, що їм просто не вистачало сил і засобів для продовження міських боїв: “З росіянами відбувається те, що вони найкраще вміють робити, вони залишають раніше зайняті позиції і “негативно наступають”. Скажімо так, це очікуваний процес, оскільки останні кілька місяців російські окупанти настільки загрузли в Бахмуті, що їм просто не вистачало сил і засобів для продовження міських боїв”. 

У ворога спостерігалася свого роду “стагнація”, тому для укріплення позицій він почав перекидати додаткові підрозділи, наголосив експерт: “Там якоїсь результативності не було в боях, спостерігалася свого роду “стагнація”, тому для укріплення позицій вони почали перекидати додаткові підрозділи. Стягували підрозділи з полів, з району Бахмута, стягували навіть з-під Кремінної і використовували резервну 20-ту дивізію в районі Авдіївки”. 

Як результат, зауважив військовий оглядач, окупанти все сконцентрували в місті, а фланги залишилися ослабленими: “І, безумовно, коли Збройні сили України перейшли від періодичних контратак до системних контратак, ми просто стали витісняти їх із позицій і досить успішно це робимо як у північно-західному секторі, так і в південно-західному секторі міста”. 

Нагадаємо й те, що нещодавно підрозділи Сил оборони України захопили понад 10 ворожих позицій на півночі та півдні околиць Бахмута та зачистили значну площу лісового масиву в районі Іванівського. Взято в полон ворожих солдатів з різних частин. Про це повідомила заступниця міністра оборони України Ганна Маляр. 

“Всупереч всім обставинам. Коли неймовірне ймовірно. Хто знає реальну обстановку і перебуває зараз там, розуміє всю гостроту ситуації. Це коли 1 метр по складності виконання завдань вартує 10 км. Наші діють на межі надлюдських можливостей. Діють твердо, рішуче і професійно”, — написала вона. 

За її словами, у самому Бахмуті — дуже гаряче. 

“Ворог зібрав там усі сили та намагається просуватись, знищуючи все на своєму шляху. Тривають запеклі бої”, — повідомила Маляр. 

Заступниця міністра оборони додала, що командувач  Сухопутних військ Збройних сил України Олександр Сирський тримає ситуацію під контролем. 

“Поруч з ним вміло керують підпорядкованими військами бригадні генерали Богомолов і Гнатов. Вони реалізовують загальний замисел операції. Завдяки продуманому плануванню командування та миттєвій реакції  на дії ворога, стійкості та мужності наших воїнів, станом на зараз противник не може оточити місто та досягти гучної перемоги на цьому напрямку”, — резюмувала Ганна Маляр.