ЗСУ звільнять Сватове та Кремінну найближчим часом, тому що вони накопичили сили для подальшого наступу.

Військовий оглядач Денис Попович розповів про це в інтерв’ю НВ.

Військовий оглядач Денис Попович в інтерв’ю Радіо НВ спрогнозував, коли Збройні сили України звільнять Сватове та Кремінну.

“Так звані російські воєнкори, які висвітлюють ситуацію на фронті, кажуть, що відбувалося перегрупування, і тепер українська армія накопичила сили для подальшого руху. Насамперед називається Сватове, у другу чергу – Кремінна”, – заявив Попович.

Однак щодо часу експерт відповів, що відбудеться це протягом “кількох днів”.

“Гадаю, все-таки не тижні. Якщо ми там провели перегрупування і якщо наші сили перевершують сили противника, гадаю, що це не тижні. Думаю, що найближчим часом ми почуємо добрі новини з цього напряму”, – сказав експерт.

До слова, російські окупаційні війська стягують інженерну техніку до Кремінної та Сватового, щоб підготуватись до оборони.

Про це розповів речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий в ефірі телеканалу “Еспресо”.

“За минулу добу Збройні сили України звільнили село Глушківка у Харківській області та село Греківка в Луганській області. Зараз контрнаступальна операція на Сході України продовжується. Противник дуже посилено готує Кремінну та Сватове до оборони. Вони стягують туди цивільну та військову інженерну техніку”, – розповів він.

За словами Череватого, українська артилерія заважає окупантам готуватись до оборони.

“Наша артилерія не дає окупантам спокою. Ми намагаємось всіма засобами завадити їм проводити роботи з підготовки Сватового та Кремінної до оборони. Артилеристи ЗСУ не дають окупантам підготуватись до ефективної оборони”, – наголосив речник.

Той факт, що російські окупанти розпочали підготовку до оборони захопленої Кремінної на Луганщині повідомив напередодні голова Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай в ефірі єдиного телемарафону.

Успішний контрнаступ ЗСУ змушує ворога рухатися вглиб окупованих територій. 

Після втрати Лимана у Донецькій області росіяни все далі відходять вглиб окупованих територій і готуються до оборони інших стратегічно важливих населених пунктів. Одним із них є Кремінна на Луганщині. Там ворог мінує транспортні шляхи, будівлі і вулиці, щоб уповільнити контрнаступ ЗСУ.

За словами чиновника, у Кремінній наразі достатньо велика кількість російських солдатів, але точні ракетні удари української артилерії постійно зменшують їхню кількість. Гайдай зазначив, що звільнення міста є особливо важливим для ЗСУ, оскільки відкриє декілька шляхів для подальшого просування на Луганщині.

«Кремінна — важливий пункт, оскільки з неї можна рухатись у двох напрямках: до Старобільська і Рубіжного та Сєверодонецька. За нашими даними у Кремінній достатньо багато окупантів. Вони мінують усе підряд: розкидають міни «пелюстки», мінують автошляхи, будівлі. Тобто вони готуються до оборони або до того, щоб уповільнити просування Збройних сил України», — сказав Гайдай. 

Він додав, що серед інших у Кремінній базуються підрозділи ПВК «Вагнера» та недавно мобілізовані росіяни, але за останні кілька днів внаслідок «якихось вибухів» їх значно поменшало. Також керівник Луганської ОВА підкреслив, що моральний стан мобілізованих загарбників знаходиться на критично низькому рівні. 

Там спостерігається велика кількість ворожих солдатів та масові мінування території навколо міста.

Згідно зі словами керівника області, Кремінна є стратегічно важливим містом, оскільки звідти українські військові можуть наступати і в бік Старобільська, і в бік Рубіжного та Сєвєродонецька на окупованій Луганщині.

«У нас є інформація про те, що досить багато там окупантів і вони все мінують. Вони розкидують міни-пелюстки, мінують дороги, мінують будинки. Ну, тобто готуються до оборони або до того, щоб уповільнити просування Збройних сил України», – розповів Гайдай.

Варто зазначити, що ЗСУ поступово беруть під вогневий контроль важливу трасу на Луганщині.