“Драйвером” процесу різких рішень у політиці став секретар Ради нацбезпеки і оборони Олексій Данілов. Водночас відповідний процес не системний, й поки що Данілов не належить до близького оточення Володимира Зеленського.

Про це в програмі “Що це було?” розповів політичний консультант Сергій Гайдай.

Я багато разів був на Банковій, там нічого не змінилося. Я розумів, що поки що система перемагає і якихось рішучих кроків щодо демонтажу старої системи – я не бачив.

Все змінилося приблизно 3 місяці тому. Я відчув, що починається якась політична діяльність. “Драйвером” процесу став Олексій Данілов, це людина непроста і завзята. Але я впевнений, що поки що він не належить до близького оточення, яке все визначає у діях Зеленського, це моя особиста думка.

Довідка. У ЗМІ з’явилась інформація, що секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов є головним двигуном у русі так званої санкційної машини РНБО.

Потрібно збудувати іншу архітектуру влади, де олігархат просто не мав би можливості чомусь сприяти.

Олігархи реально б’ються за 3 основних ресурси, які в них є, там перемагає завжди велика кількість грошей. Перший ресурс – це посада президента. Президент є і був завжди людиною, яка могла контролювати основні фінансові потоки країни. Ще перший олігарх Євген Щербань це зрозумів і казав, що якщо ми отримаємо владу, то контролювати треба:

  • газ;
  • металургію;
  • енергетику;
  • нафту.

Посада президента дає для цього найбільше можливостей. Всі інші олігархи йдуть у Верховну Раду – саме там є біржа інтересів: торгують голосами, законопроєктами, такий бізнес-клуб.

Все це забезпечує великий державний апарат – такого немає у жодній країні Європи. У нас дуже централізована держава. Місцевого самоврядування майже не існує, зазначив Гайдай.

Також, Найближчим часом РНБО може ввести санкції проти облгазів через борг перед Оператором газотранспортної системи (ОГТСУ) за відібраний і не оплачений газ з ГТС в якості виробничо-технологічних витрат. Про це в четвер, 6 травня, повідомляє LIGA з посиланням на два джерела, знайомих з планами РНБО – один з оточення президента Володимира Зеленського, інший – з нафтогазової галузі.

Очікується, що відповідне рішення РНБО може прийняти вже завтра, 7 травня. Однак які санкції можуть загрожувати облгазам від РНБО, йому невідомо.

Про майбутні плани РНБО LIGA.net також повідомив співрозмовник, близький до президента Зеленському. За його інформацією, РНБО розглядає кілька варіантів можливого рішення – від попередження до заморозки активів і націоналізації з подальшою реприватизацією.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.