Сьогодні, 1 березня, у Москві відбуваються похорони російського опозиціонера Олексія Навального. Із самого ранку на території Борисівського цвинтаря в районі Мар’їно патрулюється поліцією, оточені металевими огорожами сусідні райони.

Відомо, що відспівування розпочалось о 14:00 за московським часом, поховання о 16:00. До храму ікони Божої матері «Втамуй моя печалі» вишикувалася велика черга з бажаючих попрощатися з Навальним.

ЗМІ повідомляють, що рано-вранці біля церкви зібралися вже щонайменше сорок поліцейських машин різного розміру – від легкових до спецавтобусів, уздовж дороги встановлені металеві огорожі й чергує ОМОН.

Поліцейські перевіряють документи й особисті речі перехожих по обидва береги річки. До храму їдуть автозаки. Силовики пояснюють огляд «запобіганням терористичним операціям». На місці також обмежений доступ до Інтернету.

Люди скандують: «Ти не боявся і ми не боїмося!», «Навальний!», «Ні війні» та плескають у долоні.

Що цікаво, у момент, коли труну з тілом політика заносили до храму, зірвалися всі прямі трансляції телеканалів SkyNews, CNBC-TV18, Команди Навального та інших.

На прощання приїхали посли США Лінн Трейсі, Німеччини Олександр Граф Ламбсдорфф, Франції П’єр Леві та дипломатичні представники деяких інших країн Євросоюзу.

Також, повідомляється, що вранці морг затримав видавання родичам тіла опозиціонера. Оглядачі BILD називають це «психологічною війною» та свідченням того, що у Кремлі нервують. Як пишуть журналісти, існує ризик того, що силовики спробують розігнати траурну процесію і затримають тих, хто прийшов на прощання.

В той же час, прессекретар Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявив, що Кремлю нема чого сказати рідним Олексія Навального в день його похорону, але при цьому нагадав, що «ті, хто візьме участь у несанкціонованих акціях у день похорону Навального, нестимуть відповідальність за законом».

Раніше вже повідомлялось, що російська влада буде заважати проведенню поховання опозиційного політика Олексія Навального, оскільки така подія може призвести до багатотисячного мітингу.

Про це розповіла директорка фонду “Русь Сидящая” Ольга Романова.

“Річ у тім, що якщо похованню не заважати, воно виллється в 300-тисячний мітинг і ходу, і, звісно, цього влада допустити не може. Я впевнена, що вони будуть заважати: закриють транспорт, щось вимагатимуть, будуть якось ще шантажувати. Придумають ще масу способів, аби перешкодити відкритому і нормальному похованню, будуть робити все для цього”, — сказала вона.

У зв’язку з тим, що російська влада понад тиждень не передавала тіло Навального його матері, виникають припущення, що представники влади могли спробувати приховати свою причетність до його смерті.

“Думаю, ми скоро дізнаємося, що вони приховували, остільки оскільки ми не зовсім у XVI столітті живемо, тому сподіваємося, що все-таки ми будемо знати більшу частину правди. Але, звичайно, це не те, що особиста указка [Путіна] була — [Навальний] його особистий ворог. І жодних сумнівів у тому, хто вбив Навального, немає. Як не може бути і жодних інших версій”, — наголосила Романова.

На її думку, головною причиною вбивства опозиціонера все ж є майбутні президентські вибори в Росії, заплановані на березень.

“Олексій Навальний із в’язниці на них впливав набагато більше, ніж Путін зі своїм ЦВК і Кремлем разом узяті. По-друге, три роки тому Путін віддав наказ про його вбивство, але справу не доробили. Недобре. І зараз він задоволений, що справу зроблено”, — підсумувала Ольга Романова.