Поки польський прем’єр-міністр Дональд Туск та президент Польщі Анджей Дуда стоять на стороні мітингувальників, які блокують кордони аби Україна не могла експортувати свою продукцію в інші країни, сама ж Польща імпортує з Білорусі ріпаковий шрот, який раніше заборонила ввозити з України під тиском протестувальників. Залишки переробки ріпаку використовують у кормах для свійських тварин.

Тобто на третій рік великої війни в Україні, ЄС не відмовилися від торгівлі агропродукцією з росіянами. Євросоюз продовжує торгувати з країною, яка час від часу погрожує перетворити Варшаву та інші столиці країні ЄС на ядерний попіл.

Відомо, що Польща за 2023 рік заплатила білорусам 55 млн дол за придбану агропродукцію. Про це йдеться у розслідуванні українського медіа.

«З вересня 2023 року Польща заборонила ввезення цієї продукції з України під тиском протестувальників, натомість продовжила імпортувати його з сусідньої Білорусі. Ба більше, обсяги зросли після запровадження ембарго: у жовтні-грудні поляки придбали у Білорусі ріпакового шроту на 7,7 млн дол», – йдеться у статті.

У мережі є опублікована розмова з представниками польської компанії Agrolok, з якою зв’язалась людина, представляючись менеджером однієї з білоруських компаній, щоб, за легендою, запропонувати купівлю ріпакового шроту з доставкою з Бресту. З контексту розмови зрозуміло, що представник польської компанії проявив інтерес до цієї можливості.

Попри те, що товар має російське походження, але має білоруські документи, представник польської компанії попросив надіслати деталі пропозиції на електронну пошту.

Інша менеджерка тієї ж компанії ставиться до російського походження товару з обережністю.

«Це вже зовсім інша розмова. Давайте я краще уточню. Якщо по документах буде Білорусь, то це ще півбіди», – говорить представниця компанії на аудіозаписі.

Отже, Польща не просто продовжує торгувати з державою-агресором та її сателітом, а ще й нарощує імпорт агропродукції, через яку має тривалі економічні конфлікти з Україною.