Окупанти, на лівому березі річки Дніпро в Херсонській області, всіма способами намагаються промацати пробої в українській обороні.

Про це повідомила начальниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони України “Південь” Наталія Гуменюк.

Крім того, речниця заявила, що в солдат російської армії колосальні втрати. Через це вони змушені підтягувати резерви. Але через це тільки зростає кількість їхніх втрат техніки та особового складу.

“Цим вони зараз і займаються, до того ж усвідомлюючи, що наша оборона міцна і в нас надзвичайно висока мотивація, окрім того, що нам потрібно залишатися на цих плацдармах, щоб забезпечити просування сил далі. Тому що наша мета — вихід на кордони 1991 року і вигнання окупантів з нашої землі. У них мета набагато туманніша, тому що їм зараз важливо хоч якось протриматися, а навіщо їх кидають у “м’ясні” штурми, за радіоперехопленнями вони самі зізнаються, що не розуміють цього. Тому що подальшої перспективи не бачать. Навіть якщо їм вдасться гіпотетично, і вони про це говорять, вибити нас із лівого берега, то мине небагато часу, і ми повернемося туди знову. А ось вони просунутися на правий уже не зможуть”, — сказала Гуменюк.

Також вона прокоментувала інформацію, що на лівому березі себе добре проявили українські системи контрбатарейної боротьби. За два дні було знищено 20 артустановок ворога і важку вогнеметну систему “Солнцепек”.

“Те, що на нашій ділянці було знищено таку важку вогнеметну систему, свідчить про значення, яке ворог надає цьому напрямку. Такі дороговартісні й дуже небезпечні системи, що працюють у режимі максимального знищення, вони підтягують саме на ті ділянки, де розуміють, що їм сил наземної техніки та присутності людського ресурсу недостатньо. Те, що ми її знищили, говорить про те, що наша контрбатарейна боротьба є ефективною”, — каже начальниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони України “Південь”.

Нагадаємо, раніше Гуменюк розповіла, що російські окупаційні війська продовжують атакувати південь України і тероризувати мирне населення регіону. Оперативна обстановка на півдні України залишається напруженою. На неї впливає активність ворога вздовж усієї лінії фронту.

“Спостерігаємо зараз у них деяку активізацію, вони намагаються проводити штурмові дії на всіх ділянках і напрямках, і наш напрямок не виключений. Вони намагаються штурмовими діями виміряти щільність укріплення нас на лівому березі, і зрозуміти, наскільки щільна оборона в нас облаштована. Усі 8 штурмових спроб, навіть не можна їх назвати повноцінними штурмовими діями, були відбиті нашими бійцями, і ворог із втратами був змушений повернутися на свої позиції”, — сказала вона.

За словами Гуменюк, нічна ситуація загострилася тим, що не маючи успіхів на лінії безпосереднього зіткнення, ворог знову вдарився в особливо глибокий терор мирного населення.

“Одночасно з дроновою атакою, коли з Приморсько-Ахтарська і тимчасово окупованого Криму були спрямовані БпЛА типу “Шахед” уздовж південної ділянки нашої зони відповідальності. Це по тимчасово окупованій частині Херсонщини і далі по деокупованих територіях, по Миколаївській, Одеській, аж до Вінницької областей. Ворог одночасно бив реактивними системами залпового вогню по правому березі. Дуже серйозні руйнування — понад 25 об’єктів пошкоджено і критичної інфраструктури, і обірвані лінії електропередач, порушено газопостачання. Цілі квартали залишилися без світла, води. Це фактично килимові обстріли РСЗВ і з важкої артилерії”, — поінформувала начальниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони України “Південь”.

Усі дрони, що прямували через зону відповідальності Сил оборони України “Південь”, були виявлені підрозділами та збиті Силами протиповітряної оборони.

“На жаль, у таких випадках, коли ворог скеровує дрони через житлові квартали та промислові об’єкти, навіть збитий дрон може завдати чимало шкоди та неприємностей. Цієї ночі Херсонська область нарахувала 16 поранених, серед яких і вагітна жінка, і четверо дітей. Це черговий акт тероризму ворога проти мирного населення. Ті дрони, яким вдалося пролетіти далі, були збиті над Одеською та Кіровоградською областями. Усі 11, які ми зафіксували, і збили. Водночас говоримо про загрозу, яку несе така атака, тому не можна її ігнорувати, і обов’язково переходити в укриття”, — уточнила Гуменюк.