Верховна Рада України у середу, 20 грудня, прийняла закон, який передбачає звільнення від мита та ПДВ ввезення радіолокаційних комплексів для військових потреб.

 Парламент підтримав одразу за основу та в цілому законопроект #10341 та 10342 щодо звільнення від ПДВ та мита ввезення в Україну РЕБів, радіолокаційних комплексів та пластин для бронежилетів для армії. ЗА — 323, — йдеться у повідомленні Ярослава Железняка в телеграм-каналі.

Згідно із зазначеними відомостями, парламент підтримав закон №10341 як основу та в цілому, отримавши підтримку від 323 депутатів.

Зазначений закон передбачає, що під час воєнного часу радіолокаційні комплекси та засоби радіоелектронної боротьби будуть звільнені від оподаткування ПДВ. Крім того, оподаткування не буде застосовуватися до товарів, які надходять до Сил оборони, Міністерства оборони та правоохоронних органів.

Нагадаємо, що Верховна Рада України розширила коло осіб, які мають право на отримання одноразової грошової допомоги в разі загибелі військовослужбовця.

Законопроєкт №9226 підтримали в другому читанні та в цілому 274 народні депутати.

Законопроєкт передбачає право військових, працівників служби цивільного захисту, працівників об’єктів критичної інфраструктури, держслужбовців, посадових осіб місцевого самоврядування та поліцейських складати заповіт щодо виплати одноразової грошової допомоги в разі їх загибелі.

У заповіті вони можуть визначити, хто та в якому розмірі (у відсотках) має отримати кошти. Справжність підпису на документі повинен засвідчити керівник органу, підрозділу, військової частини або нотаріус.