Новообраний Головнокомандувач Збройних Сил України, Олександр Сирський, відмітив, що в Україні деяких елементів не вистачає для того, щоб перемогти у війні проти Російської Федерації. Про це він розповів у своєму інтерв’ю для ZDF.

«Все залежить від рівня підтримки та ефективності наших дій. В цьому і полягає перспектива. Стійкості і сили духу в нас вистачає, нам не вистачає підтримки – боєприпасів і техніки», — сказав Сирський.

Крім того, Сирський відзначив зміну стратегії української армії у війні з Росією. Він зауважив, що на сьогоднішній день ситуація на фронті в Україні є дуже складною. Україна перебралася на оборону з метою виснажити військовий потенціал Росії.

«Ситуацію на даний час можна оцінити як складну. Тобто противник зараз наступає фактично по всій лінії фронту, а ми перейшли від наступальних дій до ведення оборонної операції. І мета нашої оборонної операції – це виснажити сили противника, нанести йому максимальних втрат, використовуючи наші укріплення, наші переваги в технічному плані, в плані використання безпілотної авіації, засобів радіоелектронної боротьби, утримуванні підготовлених рубежів оборони», — розповів він.

Сирський також порівняв втрати Росії та України на війні.

За його словами, армія Росії зазнає набагато більше втрат у живій силі, ніж Збройні сили України.

«Їхні втрати особливо в загиблих в 7-8 разів, за останніми даними, переважають наші втрати», — прокоментував Сирський.

Як заявив головнокомандувач ЗСУ, Збройні сили України не залишать територію України під ногою російського окупанта, але ж нам потрібна підтримка і допомога.

«У нас вистачає і сили, і духу, і натхнення. Ми не можемо залишити нашу територію під ногою окупанта, але ж нам потрібна підтримка і допомога», – наголосив Сирський.

Новообраний Головнокомандувач Збройних Сил України подякував побратимам і посестрам, з якими служив у лавах Сухопутних військ, та зробив заяву про порядок денний на новій посаді.

«На порядку денному стоять нові завдання. Насамперед це чітке та детальне планування дій усіх органів військового управління, об’єднань, з’єднань і частин з урахуванням потреб фронту в новітній зброї, яка надходить від міжнародних партнерів. Найшвидший і раціональний розподіл і доставка всього необхідного для бойових частин була і залишається основним завданням військової логістики», — наголосив Сирський.

Водночас ійськові експерти Олександр Коваленко та Роман Світан висловились на рахунок того, чи можлива якась значна операція найближчим часом.

На це Коваленко відповідає так: «Я не бачу можливості проведення такої операції зараз в зоні бойових дій. Не бачу жодної локації, де це могло б бути реалізовано. Передумови на деяких ділянках створені. Але проводити таку операції – для цього не вистачає ресурсу. В першу чергу – артилерії».

Своєю чергою, військовий експерт Роман Світан не відкидає думки про те, що тепер вже колишнього головнокомандувача Валерія Залужного теоретично можуть призначити прем’єр-міністром.

«Справа не в Сирському, а в Залужному. Якщо Залужний після звільнення з військової служби буде призначений прем’єр-міністром, а для цього потрібно рішення Верховної Ради, то це буде позитивним моментом. Якщо його звільнили для того, щоб призначити прем’єр-міністром – тоді це логічний крок», — каже Світан.

Та додає меседж про те, що наразі такі кадрові переставляння у військовому керівництві небезпечні.

«Поки нова команда увійде в курс справ, а для цього потрібен час, ворог може завдати серйозного удару. А він однозначно цим скористається. Ми зараз, в період перезмінки, можемо втратити східний фронт. Коней на переправі не міняють, на переправі велика течія. Таких речей не роблять при виконанні бойових задач», — резюмує експерт.