Командир роти ЗСУ Юрій Федоренко розповів про успіхи ЗСУ на фронті. Він заявив, що ЗСУ вдається не тільки вдало тримати оборону, але й витісняти російські окупаційні війська з захоплених ними позицій.

Командир ударних БПЛА 92-ї ОМБр в етері online.ua заявив, що ударно-штурмові дії росіян на таких напрямках, як Сватове-Кремінна йдуть цілодобово.

Але попри те, що ворог застосовує різні тактики бою, як під прикриттям броньованої техніки, так і виключно живою силою, за підтримки авіації і артилерії, успіхів при цьому досягти не вдається.
Він також наголосив, що на на деяких ділянках ЗСУ навіть вдається вибивати противника з займаних ним позицій. Це говорить про те, що зараз іде не тільки оборона територій, що знаходяться “позаду ЗСУ”, а й ударно-штурмові дії з нашого боку. Він заявив, що підрозділ 92-ї ОМБр зміг досягти деяких успіхів, відтіснивши росіян більше ніж на 2 км від основних шляхів сполучень.

Не просто утримали, а ще й змогли відтіснити на ту відстань, щоб наш транспорт міг доставляти як живу силу, так і необхідні боєприпаси для оборони міста Бахмут, – підкреслив він. Федоренко також зазначив, що у зв’язку з кволою реакцією міжнародних партнерів, які довгий час “визначалися” щодо своєї позиції про передачу техніки, противник перевів війну в близькі траншейні вуличні бої.
На його думку, якщо б на той час було більше технічно-вогневих засобів, така ситуація не була б допущена. Зараз, за словами Федоренка, йдуть тривалі бої.

Місто тримається, тому я щиро розраховую, що коли будуть завершені певні приготування до комплектації ЗСУ технічно-вогневими засобами та особового складу – вдасться відкинути противника на значну відстань від самого міста, – сказав він. Федоренко додав, ТРО, СБУ, прикордонники та сектор безпеки і оборони в цілому зараз роблять титанічну роботу для того, щоб місто Бахмут встояло. Противник втрачає надзвичайну кількість особового складу та техніку для проведення ударно-штурмових дій.
Варто також зазначити, військовий аналітик Майкл Кларк вважає, що Збройні сили України не розпочнуть великий контрнаступ, доки не сформують із західних танків повноцінну танкову бригаду. Йдеться про близько сотню танків.

Таку думку він висловив у коментарі британському каналу Sky News.
На думку Кларка, українське командування планує дочекатися прибуття Leopard 2. Також експерт вважає, що ЗСУ чекатимуть на закінчення сезону бездоріжжя. За словами аналітика, на те й інше необхідно близько місяця.

Наголошується, що до України вже прибули перші британські Challenger 2. Втім, техніку не відправлять на передову, поки ЗСУ не матимуть близько сотні західних танків для формування танкової бригади.

“Якщо вони зроблять це правильно, з усією бронетехнікою, яка йде з нею, з усім прикриттям і всім іншим, вони проріжуть все, що є у росіян на землі. Але вони повинні зробити це правильно, і саме тому вони не підуть [в наступ] раніше”, – заявив Кларк.
Раніше полковник запасу ЗСУ, військовий експерт Петро Недзельський вказав на складові у повномасштабній війні, які свідчать про перевагу ЗСУ над російською окупаційною армією.

По-перше, йдеться про величезну мотивацію українських бійців, по-друге, в Україні виросла дуже потужна плеяда командирів, по-третє, у нас є практика війни, по-четверте, підтримка світу в озброєнні та іншому. Ці всі компоненти Недзельський перерахував в інтерв’ю “Обозревателю”.

Серед переваг нашої армії експерт назвав її потенціал, адже на сьогодні у війні перемагають не кількістю, а вмінням та сучасним озброєнням. А “мобіки” абсолютно непідготовлені, про що свідчать всіяні їхніми трупами поля на Донбасі.

“Артилерія в росіян застаріла, радянська. Сьогодні війна має характер артилерійських дуелей. Розвідка дозволяє визначити місця скупчення сил ворога, і їх просто розстрілюють”, – продовжив Недзельський.

Він наголосив, що війна триватиме, адже в окупантів ще багато мобілізаційного “м’яса”. Також Росія перекидатиме на фронт застарілі танки Т-55 та Т-62 на противагу сучасним, які Захід надав Україні.

“Якщо взяти до уваги всі ці складові, то можна сподіватися на те, що ми зможемо розгромити російську армію”, – каже полковник запасу ЗСУ.