Потрібно виграти війну, після чого поставити правильні запитання про функції ООН, – заявили в Офісі Президента

В Організації Об’єднаних Націй (ООН) на п’ятнадцятому місяці повномасштабної війни Російської Федерації проти України запідозрили росіян у застосуванні проти українців “схвалених державою тортур”. Такі заяви дискредитують ООН і підштовхують до думки про трансформацію цієї організації. Про це вчора, 17 червня,  розповів радник глави Офісу президента України (ОПУ) Михайло Подоляк.

“Ці заяви ніякої суттєвої ролі та впливу на перебіг війни не матимуть. У принципі, ці заяви остаточно дискредитують ООН. Їх не хвилюють гуманітарні катастрофи, які Росія провокує в Україні. ООН в принципі, сьогодні не бачить жодного рішення цього конфлікту, який би так чи інакше обмежував Російську Федерацію. Ну, тобто вони, звичайно, не готові публічно її підтримувати, але, з усім тим, вони не будуть нічого робити. Я хочу, щоб у нас із вами не було ілюзій”, — пояснив він в ефірі телеканалу FREEДОМ

Сьогодні світ чекає результату війни Російської Федерації проти України. Реформувати ООН можна буде тільки в разі перемоги України над РФ.

“Зараз світ у режимі очікування перебуває. Або Україна доводить цю війну до кінця. Обнуляє Росію і після цього жорстко ставить цілу низку питань, які повинні будуть трансформувати ось цю лицемірну глобальну систему політичних взаємин. Або Україна не обнуляє Росію. Тобто все-таки підписує “Мінськ три”. І після цього система сама зберігається й ООН залишається в такому ж вигляді”, — розповів Подоляк.

Трансформувати ООН необхідно, оскільки зараз організація не впливає на жодні глобальні процеси у світі, її функції необхідно переглядати.

“Тому насправді потрібно постійно говорити від недостатньої, непродуманої, неправдоподібної позиції будь-якої міжнародної організації, ООН насамперед. Нам потрібно довести цю війну до кінця і в рамках повоєнного трансформаційного процесу поставити правильні питання щодо функцій ООН чи інших міжнародних організацій”, — резюмував радник глави ОПУ.

Приєднання 32 країн до позову України в Міжнародному суді ООН проти Російської Федерації щодо конвенції про геноцид — це вже елемент протистояння геноцидальній політиці Москви. Про це заявив кандидат політичних наук, засновник “СД Платформи” Богдан Ференс.

“Навіть якщо ми, наприклад, не можемо в короткостроковій або середньостроковій перспективі тих, проти кого буде винесено обвинувачення, фізично доставити, щоб процес і обвинувальний вирок реалізувався, це не означає, що впливу на цю державу не буде. Чому? Тому що формування коаліції навколо цього дуже складного і дуже важливого питання — це вже елемент протистояння агресивній геноцидальній політиці”, — сказав він в ефірі телеканалу FREEДОМ.

Він додав, що Путіну та його найближчому оточенню має бути ухвалено вирок за злочином проти людяності, — безпосередньо тим, хто ініціював повномасштабну війну проти України.

“Що стосується безпосередньо формування списку країн, які з Україною разом готові займатися підготовкою, збиранням доказів і використанням процедур усередині міжнародних інституцій у контексті міжнародного суду ООН, — це доповнить силу винесеного рішення”, — зазначив він.

Ференс звернув увагу на те, що процес притягнення Росії до відповідальності за геноцидальну політику проти України не буде швидким, нагадавши про суд над Руандою.

“Там теж багато років проходили процеси, які потім були логічно завершені і винесені вироки. Але потрібно розуміти контекст, на жаль, Росія з її невизнанням юрисдикції, з її поведінкою на міжнародній арені та з ядерним потенціалом, який інколи заважає деяким країнам, які послідовно просто слідкують за ситуацією, приєднуватися до таких коаліцій на підтримку України та її позовів у рамках Міжнародного суду ООН”, — підсумував Богдан Ференс.