Активні бойові дії можна очікувати не раніше, ніж взимку чи вже навесні.

Війна стає більш тривалою і нам треба розуміти, що швидко вона не завершиться. Однак поступово Збройні сили України будуть звільняти окуповані Росією території і накопичувати зброю, які передають нам партнери.

Про це заявив в ефірі телемарафону “Єдині новини” військовий оглядач, майор запасу ЗСУ Олексій Гетьман.

Наступальні дії на Мелітопольському напрямку продовжаться.

“Коли ми очікуємо щось від цієї війни, ми сподіваємося, що дії будуть, як в калейдоскопі, відбуватися одна за одною. Якщо пригадати історію, то десь раз на рік можуть відбуватися потужні дії на такій потужній війні. Після того, як ми вигнали ворога з-під Харкова і після звільнення Херсона, були наші наступальні дії на півдні — на Токмацькому напрямку, на Мелітопольському. Я думаю, що вони ще продовжаться”, — зазначив експерт.

Війна стає все більш тривалою і швидко вона не завершиться.

Але після цього, каже Олексій Гетьман, у нас має бути пауза і наступні серйозні дії можна очікувати не раніше, ніж взимку чи вже навесні.

“Інакше ніяк. Не буває так, щоб це йшло один за одним. А війна у нас велика і тривала. Якщо війна не закінчилася за два-три тижні і триває більше року, то це розтягнеться на три-чотири роки без сумніву. Нам треба це розуміти”, — зазначив експерт.

«Ми все одно будемо звільняти наші території, накопичувати зброю, яку нам передають», наголосив військовий оглядач.

Але, зазначив він, росіяни теж готуються.

“У них зараз десь 450 тисяч живої сили, приблизно 30 тисяч “Росгвардії”, тобто пів мільйона людей. Це велике угруповання”, — додав він.

РФ буде важко проводити оборонні дії на південному напрямку.

Активні бойові дії, на думку Олексія Гетьмана, можуть розпочатися на півдні.

“У них логістичне плече тільки з РФ і тільки дві дороги — через Керченський міст і залізниця Волноваха-Токмак-Джанкой. Позаду тільки Азовське море. Тобто їм немає звідки підживлювати ці війська набоями, паливно-мастильними матеріалами і всім необхідним”, — переконаний Гетьман.

“Те ж саме стосується угруповання “Днепр”, як вони назвали його на Херсонщині, і кримського угруповання, яке ще там знаходиться”, — зауважив експерт.

Сили оборони Україні продовжують контрнаступальні операції на півдні нашої держави. Бійці закріпилися на лівому березі Дніпра на Херсонщині та атакують окупантів. Бої йдуть поблизу населених пунктів Пойми, Пищанівка та Кринки.

Про це повідомляє американський «Інститут вивчення війни» (ISW). Аналітики посилаються на дані російських «воєнкорів» та блогерів, які відслідковують ситуацію на фронті.

Так, за даними експертів ISW, наші військові утримують позиції на східному, тобто на лівому, березі Дніпра в Херсонській області. Бойові дії точаться одразу біля кількох населених пунктів.

Йдеться про такі села, як Пойми, Пищанівка й Кринки. В останніх, зокрема, ЗСУ облаштували та зберігають позиції.

Зазначається, що просування наших бійців непокоїть росіян. Вони вдаються до застосування серйозних важких авіаударів, а також використовують термобаричну артилерію — зокрема, вогнеметні системи.

Поблизу Кринок район заміновано, що ускладнює атаки російської піхоти та призводить до втрат противника. Окрім цього, ЗСУ активно працюють по тилових районах на півдні.

Нагадаємо, що довгий час українські сили не могли потрапити на східний берег Дніпра на Херсонщині. Це пов’язано з географією місцевості: форсувати головну річку країни вкрай складно, до того ж ми не маємо для цього достатньо техніки.

Тим не менш, Сили оборони змогли закріпитися на лівому березі. Отже, вже декілька тижнів ЗСУ утримують плацдарми «по той бік» Херсонщини, що є важливим тактичним успіхом.