Російські окупанти підтягують додаткові сили в Україну. Зокрема, ворог концентрує певну кількість підрозділів на Запорізькому напрямку.

Про це розповів військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник запасу ЗСУ Роман Світан. За його словами, Росія концентрує значну кількість сил та техніки у районі міста Токмак у Запорізькій області.

Однак Світан вважає, що окупанти не використають ці резерви для наступу на Запорізькому напрямку

У Росії немає ні сил, ні можливостей (для наступу). Також там дуже незручна система постачання, – наголосив полковник запасу ЗСУ.

Як пояснив військовий експерт, якщо окупанти плануватимуть певні активні дії на цій ділянці, це викличе зростання у 3 – 5 разів їхніх потреб у боєприпасах, військовій амуніції та інших речах. За словами Світана, для росіян просто нереально налагодити такий рівень постачання до Запорізького напрямку.

Полковник запасу ЗСУ переконаний, що Росія накопичує війська та техніку на Запоріжжі з іншою метою. За його словами, російські окупанти виконуватимуть на цьому напрямку 2 основні завдання.

По-перше, росіяни намагатимуться скувати українські резерви на цій ділянці фронту.

Якщо там, припустимо, перебуває 30 тисяч окупантів, то і ми маємо утримувати у районі Оріхова приблизно 30 тисяч наших військових,- зазначив Світан.

За його словами, ворог може вдаватися до невеликих провокацій, аби Україна не могла перекинути свої підрозділи на інші напрямки.
По-друге, російські окупанти готуються до контрнаступу Збройних Сил України.

Якщо українське командування ухвалить рішення наступати на Мелітополь, то ці російські війська будуть використовуватися у режимі оборони,– пояснив полковник запасу ЗСУ.

Він додав, що російські сили якраз розтягнуті на всю глибину Запорізького фронту – від Оріхова через Токмак до Мелітополя.

В той же час, Російські загарбники своїми діями створюють загрозу катастрофи на окупованій ними ЗАЕС. Експерти помітили зменшення рівня води у Каховському водосховищі, що на Запоріжжі.
Росіяни системно атакують Запоріжжя ракетами. Вночі 10 лютого за одну годину у місті зафіксували 17 прильотів. За словами секретаря Запорізької міської ради Анатолія Куртєва, це найбільша кількість з початку повномасштабного вторгнення.

Ворог 3 тижні тому намагався прорватися до села Кам’янське, яке розташоване на березі Дніпровського водосховища на Запоріжжі. Поряд з ним – найближча від лінії бойового зіткнення дорога на Запоріжжя.
Але спроби окупантів виявились невдалими, адже рельєф місцевості виявився на боці ЗСУ – Кам’янське розташоване на височині.

Як повідомив депутат Запорізької міської ради Дмитро Кирильчук, після невдалої атаки ворог наразі припинив спроби наступу на Запорізькому напрямку.
Західні аналітики переконані, що Росія посилюватиме наступальні дії на Сході нашої держави. Власне, Путін консолідує зусилля своїх військових і збирає техніку заради того, аби захопити Донецьку та Луганську області в їхніх адміністративних кордонах.

Представник Головного управління розвідки Андрій Юсов зазначив, що говорити про “повторний наступ” зовсім не коректно, адже ворог намагається наступати від 24 лютого. Водночас він не заперечив загострення військових дій на Сході нашої держави. Таку ж позицію висловили в авторитетному американському виданні Foreign Policy.
Як констатували експерти, Кремль зосередив на цій ділянці фронту велику частину особового складу своїх військ – йдеться про сотні тисяч солдатів. “Друга армія світу” вкотре намагатиметься прорвати оборону Збройних Сил, однак залишається відкритим питання стосовно того, чи вдасться їй це зробити.

На тлі нещодавнього сплеску бойових дій багато військових аналітиків вважають, що довгоочікуваний російський наступ уже триває і, як очікується, прискориться з наближенням першої річниці вторгнення,– написали журналісти.
Окрім того, вони згадали слова генерального секретаря Міністерства закордонних справ Естонії. Джонатан Всевіов констатував, що “щось назріває на Сході”, адже все більше окупантів прибуває на лінію зіткнення.