Перший президент України Леонід Кравчук заявив, що нова влада зможе протягом семи років змінити життя в Україні на краще.

Про це він сказав на презентації своєї нової книги.

«Я на сто відсотків вірю, що Україна зміниться протягом найближчих семи років на краще, тому що цього захотів народ, захотіла молодь, і народ привів до влади людей, які, на мою думку, відчувають відповідальність. Так, вони поспішають, так, вони хочуть зробити (все) за один день, що нереально часто, але вони поспішають для справи, а не для себе», – сказав Кравчук.

Кравчук вважає, що нам треба «якось разом спробувати це зрозуміти».

Колишній президент додав, що зміни в країні вже почалися, хоча і не виключив помилок в діях нової команди.

«Я не можу говорити, що Зеленський все робить правильно і все знає, але я точно знаю, що він у корупції не замішаний… Я знаю, що якщо хтось з його команди потрапить у корупцію, завтра його там не буде… А якщо я це знаю, то можу повірити, що будуть зроблені кроки до кращого життя. Тому я вірю і роблю все для того, щоб дожити і побачити це», – зазначив перший президент.

Додамо, що за його словами особливість його правління полягає в тому, що всі попередні президенти не розділяли минуле і сучасність — існувала наступність.

Так Кравчук прокоментував перші 100 днів президенства Володимира Зеленського, які, на його думку, не були повноцінними, тому що Верховна Рада блокувала всі його пропозиції.

Депутати встромляли йому палиці в колеса: домовлялися в адміністрації про одне, а голосували за інше.

“Навколо Зеленського створювали публічний негативний простір. У результаті навіть передбачені Конституцією кадрові пропозиції, які вносить особисто президент, були відхилені Верховною Радою. Президент Зеленський працював у парламентській державі без Кабінету міністрів та парламенту — точніше, з парламентом, який був до нього в опозиції”, – заявиви тоді перший президент.

“Суспільство його підтримує – принаймні так було під час президентських та парламентських виборів. А тепер він є повноту влади і всі підстави працювати активно”, – заявив Кравчук.

 “Я дуже сподіваюся на позитивні наслідки, бо вони відкриють дорогу до миру, хоча вона й не буде легкою та швидкою. Мінський формат не приніс результатів саме тому, що ця дорога була закрита. Обговорення може допомогти відкрити її, а ті розмови, які Зеленський провів із Путіним, можуть стати першими ознаками можливого порозуміння,” – додав він.