Президент України Володимир Зеленський розчулився під час перегляду театралізованого перформансу “ДНК” (День Народження Країни).

Дійство показали під час параду до Дня Незалежності України 24 серпня.

Перфоменс тривав понад десять хвилин: супроводжувався спеціальною музикою і звуковим дизайном. Через ходу дівчинки, яка є уособленням ДНК, образу України, він показав історичні віхи України – від доби Київської Русі до новітньої історії України. Під час дійства дівчинка спускалася по вулиці Інституцькій на Майдан Незалежності, а потім Хрещатиком бігла на зустріч військовим.

Саме в момент, коли дівчинка з квітами в руках вийшла на Хрещатик і почала бігти, Зеленський розчулився і заплакав. До слова, схвильовано виглядала і його дружина – перша леді Олена Зеленська.

Дівчинку, яку згодом обійняв військовий, на Майдані зустріли з оплесками. До слова, під час перегляду не залишилися байдужими на емоцій і колишні президенти України: Леонід Кучма, Віктор Ющенко і Петро Порошенко.

Відзначимо, що президент України у своєму телеграм каналі звернувся до українців з привітанням до 30-го дня Незалежності України. Далі прямим текстом:

Сьогодні ми відзначаємо 30-ту річницю проголошення незалежності України! Але справедливіше, на мій погляд, сказати: 30-ту річницю відновлення незалежності України.

Адже наша історія й наша держава – унікальні! Нашій Конституції – 25 років, але їй і 311 років. Цей визначний документ нарешті вдома, і кожен може побачити Конституцію Пилипа Орлика в Софійському соборі. Нашій гривні – чверть століття, і на ній зображений князь Володимир, але гривні – більше тисячоліття, і вона існувала за князя Володимира. Наш тризуб був затверджений у Конституції України 25 років тому, і наш тризуб був витиснутий на цеглинах Десятинної церкви 1025 років тому.

Ми – молода країна з тисячолітньою історією. Ми будуємо свій дім на землі, де жили наші пращури. Ми – молода родина зі славетної династії Київської Русі – України. З роду засновників, з роду хрестителів, з хороброго, мудрого, козацького роду! Ми – нащадки могутньої країни, яка була центром Європи. Але ми маємо не тільки почуватися відповідно – ми маємо поводитися відповідно.

Разом маємо будувати сильну Україну, яка амбітно мріє та рішуче діє. Це країна, яка будує тисячі кілометрів доріг, сотні шкіл, садочків і лікарень, яка першою у світі має цифровий паспорт, виконує свої обіцянки, дає людям реальне право власності на землю, вперше запускає народовладдя.

І саме така країна стає партнером НАТО з розширеними можливостями, і її офіційно підтримають інші, коли вона подаватиме заявку на вступ до ЄС.

Сильна країна не чекає, що хтось вирішить її проблеми. Вона проводить Кримську платформу, де збирає 46 іноземних делегацій. Ми боремося за своїх людей, бо можна тимчасово окупувати території, але неможливо окупувати любов людей до України, не можна паспортизувати їхні українські серця. Люди на Донбасі й у Криму повернуться до нас, бо ми – родина!

Нам дуже важливо зрозуміти, як залишитись єдиною країною. Бо жоден ворог не завдав нам більшого удару, ніж наші власні чвари.

Сила українського народу – в українському народові! Це громадяни України всіх національностей. Збірна України – одна сильна команда, бо в ній 25 регіонів – 25 незамінних гравців.

І такі різні, зі сходу й заходу, україномовні та русскоговорящие, маємо бути однією родиною. Бо об’єднує нас Україна, всі ми кажемо їй: «Ти у мене єдина!» І всі ми її захищаємо.

Цього святкового дня ми маємо пам’ятати тих Героїв України, які віддали своє життя за нашу незалежність. Вони загинули заради майбутнього наших дітей та онуків. Ми впевнені, що вони точно відзначать тут 130-ту річницю незалежності й тисячу років незалежності!

Слава Україні!