46-річний Руслан Стефанчук, висуванець фракції партії “Слуга народу”, обраний новим головою Верховної Ради України. За нього проголосували 257 депутатів.

Доктор юридичних наук, професор, викладач правових дисциплін Руслан Стефанчук не займався політикою, аж поки не приєднався до команди Володимира Зеленського у 2018 році, проте, як і президент, грав у КВН.

Стрімка політична кар’єра нового спікера парламенту почалася тоді, коли він у 2019-му став ідеологом партії “Слуга народу”, а потім другим номером (після Дмитра Разумкова) списку партії на парламентських виборах, – повідомляє BBC.

Після перемоги “слуг народу” Руслан Стефанчук був представником президента у Верховній Раді, а згодом – першим віцеспікером парламенту.

У 2006 році він балотувався до Хмельницької міської ради від партії “Собор”, яку на той час очолював нині покійний Анатолій Матвієнко. У 2006-2007 роках, за президентства Віктора Ющенка, Стефанчук був помічником Матвієнка, який входив до фракції “Наша Україна-Народна Самооборона” у Верховній Раді. Після цього працював у різних навчальних закладах Києва.

А у 2016 році став радником першого віцепрем’єр-міністра – міністра економічного розвитку Степана Кубіва, тобто урядовця, який входив до Блоку Петра Порошенка.

Після того, як Володимир Зеленський навесні 2019 року, за кілька місяців до президентських виборів, оголосив склад своєї команди, Руслан Стефанчук залишив посаду радника.

Як відомо, Руслан Стефанчук є автором закону про штрафи для депутатів парламенту за “кнопкодавство” – голосування за іншого депутата.

Також пан Стефанчук був одним із прихильників швидкого розгляду законопроєктів, який згодом назвали “турборежимом”. Він і зараз вважає за необхідне ухвалити новий Регламент ВРУ, який би забезпечував швидкий розгляд проєктів.

“Інакше ми перетворимося у правовий джем, де процес буде заради процесу”, – заявляв він.

Саме через норми Регламенту постійно ставалися його конфлікти із Дмитром Разумковим. У тому числі й найгучніший – під час розгляду закону про деолігархізацію.

Після того, як перший віцеспікер провів без розгляду поправок опозиційних фракцій закон про деолігархізацію, його методи опоненти називали “диктаторськими”.

“Відтак свій іспит на посаду голови Верховної Ради України Стефанчук склав із серйозним скандалом”, – вважає політичний експерт Growford Institute Валерій Клочок.

Ім’я Руслана Стефанчука лише одного разу згадувалося у скандалі – це був випадок, пов’язаний із житлом у Києві.
Громадський рух “Чесно” писав про те, що у 2018 році Руслан Стефанчук орендував квартиру у Києві у своєї тещі і отримав компенсацію від держави як депутат, котрий не має власного житла.