В Уфі на площі Салавата Юлаєва зібралися люди, висловлюючи підтримку башкирському активісту Фаїлю Алсинову, якого засудили до чотирьох років ув’язнення в колонії загального режиму, передає один із ТГ-каналів. За даними місцевих жителів, на площі зібралося близько тисячі людей.

Російські каральні служби вже почали затримувати окремих учасників стихійного мітингу. Примітно, коли поліція розповіла учасникам про відповідальність за «участь у несанкціонованій акції» люди відповідали, що є «туристами, які прийшли подивитися на пам’ятник».

Щоб створити ілюзію «атмосфери радості» та не бути затриманими, винахідливі соратники Алсинова влаштовують хороводи та виконують пісні на площі Салавата Юлаєва.

Втім, коли з’явився автобус із затриманими, мітингувальники відразу оточили його і не давали покинути площу. Повідомляється, що один із місцевих мешканців вирішив лягти на асфальт перед автобусом із затриманими в Уфі. Проте силовики його відтіснили, а автобус зміг продовжити рух та виїхати. Також стало відомо, що в Уфі відбулися нові затримання учасників на підтримку Алсинова.

Нагадаємо, Баймацький районний суд у Башкортостані Російської Федерації засудив місцевого активіста, голову організації «Башкорт» Фаїля Алсинова до 4 років колонії загального режиму у справі про «Порушення ненависті або ворожнечі». Сам Алсинов звернувся до своїх прихильників та заявив, що своєї провини не визнає.