Однією з найгарячіших ділянок фронту продовжує залишатися Бахмутський напрямок. Тривають запеклі бої за Кліщіївку, куди росіяни постійно перекидають резерви. Чому ця ділянка настільки важлива для окупантів, які сили вони там сточують і чи варто ЗСУ штурмувати Бахмут – в етері Апостроф TV розповів військовий експерт Олег Жданов.

Росіяни безперервно перекидають резерви на Кліщіївку. Там справжня м’ясорубка і росіяни там сточують свої підрозділи. Вони вже почали туди тягнути полки з Луганської області, з ділянки Куп’янсько-Лиманського оперативного напрямку.

Це все спадщина Пригожина. Він створив такого собі політично-ідеологічного ідола, що Бахмут – це величезна перемога, яку отримала російська окупаційна армія на території України. І вони не можуть здати місто, тому намагаються за будь-який спосіб утримати плацдарм фактично по лінії Андріївка – Кліщіївка – Курдюмівка. Ворог розуміє – якщо ми прориваємо фронт на будь-якій ділянці цього рубежу, то далі ми фактично можемо просуватися і зрізати весь цей виступ, разом з Бахмутом, до Соледару включно.

Політично це буде шалена поразка для Кремля. Навіть більша, ніж потоплення крейсера “Москва”. Тоді їм вдалося це трошки приховати від суспільства, а тут так розпіарено, що приховати не вдасться. Тому вони йдуть на величезні жертви і втрати, щоби не відступати. І поки у росіян будуть можливості, вони будуть кидати людей у цю м’ясорубку, щоби намагатися утримати цей рубіж.

Чи можливі бої безпосередньо у Бахмуті? У будь-якому місті складніше вести бойові дії, ніж на відкритій місцевості. Тому що є дуже багато місць, де можна сховатися. Особливо під руїнами можуть зберігатися пустоти і вцілілі приміщення, де може перебувати ворог.

Але на сьогоднішній день ситуація по Бахмуту наступна: ворог ще два тижні тому вивів десант з міста, завівши туди декілька полків так званих територіальних військ. Це мобілізовані. Тобто фактично командування російської армії наповнило місто не найбільш боєздатними частинами. Проте нам немає жодного сенсу штурмувати місто і зачищати його. Туди треба заходити після оточення міста і пропозиції здатися ворогу. Якщо ж буде ухвалене рішення штурмувати Бахмут, то це буде дуже важко.

Російській армії доводиться витрачати вже стратегічні резерви на Бахмутському та Луганському напрямах. А ЗСУ відрізають шляхи постачання окупантів і видавлюють їх, щоб зайняти висоти довкола.

Про це в ефірі одного з телеканалів розповів військовий експерт Роман Світан.

За його словами, росіяни перекидають уже стратегічні резерви, починають витрачати їх на Бахмутському та Луганському напрямку.

“Під Бахмут зараз перекинуто вже повітряно-десантні частини, ведуться бої, вони намагаються втриматися на околицях Кліщіївки, Андріївки, Курдюмівки. І знову ж таки, намагаються утримати рух наших військ на розширення плацдармів між цими селами/селищами. Ми виходимо на висоти між Бахмутом і Кліщіївкою, між Кліщіївкою та Андріївкою, між Андріївкою та Курдюмівкою, тобто виходимо на висоти. Ось вони намагаються всіма силами засобами утримати цей рух”, – говорить Світан.

Як зазначає експерт, окупанти чудово розуміють, що якщо ще кілька кілометрів ми пройдемо у бік Бахмута на схід, то їм доведеться залишити як мінімум два селища повністю – і Кліщіївку, і Андріївку.

“А далі вже бої розвернуться за Курдюмівку, далі взагалі напрямок руху на Горлівку, південь Бахмута виявиться повністю відрізаним. Південний Бахмут виявляється повністю відрізаним від лінії постачання нашою артилерією, яка буде працювати по російських частинах, що рухаються. Ну знову ж таки, там позитивна динаміка, ми витримуємо ці атаки російські, а далі на контратаках покращуємо своє становище. Тому рух у районі Бахмута теж із позитивною динамікою у бік українських військ”, – розповів експерт.