За інформацією віцепрем’єра – міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексія Резнікова, 200 тис. жителів окупованого Росією Донбасу отримали паспорти РФ. Про це він заявив 6 липня в ефірі програми “Свобода слова” на телеканалі ICTV.

“У режимі перехідного правосуддя ми пишемо ідею, що більшість людей, які отримали ці паспорти й у Криму, і на Донбасі, – вони є заручниками. Це їхній спосіб виживання. До них Українська держава не має претензій”, – вважає Резніков.

За його словами, претензії висунуть колаборантам, які “служили окупаційному режиму й у кого кров на руках”.“Вони будуть нести відповідальність, попри будь-які спроби її уникнути”, – заявив віцепрем’єр-міністр України.

Війна на Донбасі триває із квітня 2014 року. Бойові дії відбуваються між українськими Об’єднаними силами з одного боку та Росією і проросійськими бойовиками – з іншого.

2014 року, відразу після анексії Криму, на сході України Росія розпочала збройну агресію. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого.