Росія вкотре винесла на обговорення Ради Безпеки ООН питання постачань зброї Україні, намагаючись перекласти на нашу країну відповідальність за свої злочини.

Про це сказав радник Постійного представництва України при ООН Сергій Дворник.

За його словами, для обговорення цього питання Рада Безпеки зібралася ввечері в четвер на вимогу Росії, яка використовує своє місце у кріслі Радянського Союзу, «щоб перетворити РБ на платформу для пропаганди та виправдання агресивної війни».

«Подібно досвідченому злочинцеві перед судом присяжних, посланник Путіна (заступник постпреда РФ при ООН Дмитро Полянський – ред.) намагався перекласти відповідальність, звинувачуючи жертву в провокаціях, неналежному поводженні», — розповів дипломат, нагадавши про нісенітниці, які Росія поширювала через Радбез про «секретні біолабораторії», «брудні бомби», «бойових комарів» тощо.

Усе це повністю відповідає російській практиці навмисного підриву довіри до Ради Безпеки, додав він.

Водночас Росію обурює, що українці не змирилися з роллю безпорадної жертви, а обрали шлях опору та боротьби за своє життя й гідність, зауважив Дворник.

Виступаючи на засіданні Радбезу, він заявив, що Україна продовжуватиме боротьбу, доки кожен її громадянин і кожен клаптик української землі не будуть звільнені, а Росія не зазнає воєнної поразки. Уся зброя, незалежно від того, чи вироблена вона Україною, чи отримана від наших союзників, слугує цій меті, пояснив дипломат членам РБ.

«Україна продовжуватиме завдавати ударів по всіх законних військових об’єктах, зокрема військах противника, складських приміщеннях, військовій техніці та логістичних маршрутах, що використовуються для поповнення запасів окупаційних сил», — наголосив він.

Дипломат також зазначив, що залишки ракет Х-101, запущених по українських містах 15 серпня, свідчать, що Росія здатна виробляти їх, оскільки все ще існують способи обійти санкції. «Ці лазівки мають бути прикриті, а санкції — посилені, аби Росія не могла отримувати з-за кордону критично важливі компоненти для виробництва ракет», — наголосив він.

Дворник порівняв нинішню РФ з нацистською Німеччиною, нагадавши, що Третій рейх зазнав військової поразки, а його політичне, військове та економічне керівництво було притягнуто до відповідальності.

«Аналогічна доля очікує і путінський режим. Чим швидше, тим краще. Не тільки для України, а й для всіх вас. А також для цілісності цього органу, який продовжує руйнуватися з кожним днем присутності тут путінської Росії», — резюмував український дипломат на засіданні Радбезу.

Додамо, що Володимир Зеленський під час вечірнього звернення наголосив, що хоче відзначити співпрацю України та Німеччини. Це допомагає Україні боротися з російською агресією.

Український лідер наголосив, що крок за кроком виконуються домовленості з канцлером Німеччини Олафом Шольцом.
Дві нові пускові установки IRIS-Т доставлені в Україну. Це потужна й дуже потрібна система ППО. Дякую, Німеччино, за допомогу в захисті від російського терору, – наголосив президент.

Український лідер 17 серпня прийняв вірчі грамоти від нових послів. Вони вже прибули в Україну, аби працювати над зміцненням дипломатичних відносин. Зеленський прийняв грамоти від представників таких країн: Німеччини, Індонезії, Швеції, Чилі, Колумбії, Перу.

Окрім того, Зеленський наголосив, що упродовж дня провів декілька продуктивних нарад. Зокрема, з Денисом Шмигалем.

«Окрема нарада з прем’єр-міністром Шмигалем. Логістика для України, для наших виробників. Питання експорту. Додаткова підтримка для нашої оборони. Посилення України разом з нашими сусідами у Європейському Союзі», – заявив Зеленський.