Державне бюро розслідувань відкрило кримінальне провадження за фактом можливого перешкоджання колишнім спікером Верховної Ради Андрієм Парубієм здійсненню виборчого права.

Справа порушена за ч. 4 ст. 157 КК (перешкоджання здійсненню виборчого права або права брати участь у референдумі, роботі виборчої комісії або комісії з референдуму чи діяльності офіційного спостерігача).

Кримінальне провадження було відкрито 20 серпня за рішенням Шевченківського районного суду.

Нагадаємо, політолог Валентин Гладких поширив у мережі відео, на якому зафіксовано, як Верховна Рада України з 17 спроби ухвалила новий Виборчий кодекс, і зазначив, що ця реформа перебуває на межі провалу завдяки спікеру Андрієві Парубію.

Подаємо його слова в оригіналі.

“Спеціально додав це відео, щоб кожен відчув весь масштаб “псевдопатріотичного” і “псевдореформаторського” лицемірства “псевдореволюціонерів”, тому перед тим, як читати далі, будь ласка, перегляньте відео, на якому зафіксували тріумфальне прийняття Виборчого кодексу. Переглянули? Відчули всю урочистість моменту? Усвідомили значущість досягнення та велич фігури спікера, який доклав стільки зусиль заради цього видатного результату? Ок. А тепер ласкаво просимо до реальності”, – пише Гладких.