Керівниця об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк повідомила, яка наразі ситуація на південному напрямку та попередила про небезпеку запуску ворожих дронів з Азовського моря.

Про це вона розповіла 12 грудня в ефірі телемарафону.

Так, за її словами, ситуація на південному напрямку залишається напруженою.

“Ситуація на південному напрямку фронту досить напружена, ворог продовжує підступні обстріли правобережжя, продовжують гатити і по Херсону, передмістю і інших населених пунктах, які розташовані біля води, а також і глибше – в районі Чорнобаївки і глибше – до 15-20 км вглиб.Тому треба бути дуже уважними”, – зазначила вона та додала, що попри дії ворога ЗСУ також продовжують виснажувати ворога на лівому березі.

Водночас Гуменюк попередила про небезпеку запуску дронів-камікадзе з Азовського моря.

“Загроза залишається, оскільки погодні умови не критичні. Вони (ред. – іранські дрони) не бояться конкретно температури, критичніше для них перепади температури, а також поривчастий вітер. Сподіваємося, що шторм їм зашкодить”, – сказала вона.

Деякі військові експерти висловили думку, що бойові БПЛА іранського виробництва, які перебувають на озброєнні у ЗС РФ, не справлятимуться із завданнями через настання холодів. Однак у ніч із 6 на 7 грудня Україна була знову атакована за допомогою “Шахедів”.

Глава проєкту A.Drones, службовець ЗСУ Юрій Касьянов виклав свою думку щодо цього.

“Сьогодні вночі російські/іранські дрони знову атакували Україну. Хтось із “експертів” тиждень чи два тому пояснив громадськості (і високому начальству), що ці дрони в мороз не літають. І всі заспокоїлися. А вони раптом прилетіли”, — написав. Юрій.

Він вважає, що морози іранським БПЛА ні до чого, тому що вони працюють завдяки двигуну внутрішнього згоряння (ДВЗ), знятому з мопедів. Саме з цієї причини в народі безпілотники, поставлені Іраном Росії, і прозвали “мопедами”.

“Двигун внутрішнього згоряння в морозну погоду працює ще краще. Електроніка — теж (крім датчиків, але там вбудований підігрів). Хіба що бортовий акумулятор може “просісти”, але це не страшно, якщо на борту генератор”, — пояснив ситуацію Касьянов.

Як відомо,  російська окупаційна армія під час останніх атак України запускала дрони-камікадзе з акваторії Азовського моря.

Про це заявив речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат в ефірі телемарафону.

“З Азовського моря зараз запускають дрони-камікадзе. Зі східної частини Азовського моря, Краснодарський край. Дві останні атаки дронів були саме звідти”, – повідомив речник Повітряних сил.

Він уточнив, що кілька тижнів росіяни практично не використовували іранські безпілотники для атак України, ймовірно, через їхній брак. Але є імовірність, що агресор вже отримав нову партію дронів.

Утім, Ігнат пояснив, що також суттєво на інтенсивність використання Росією дронів-камікадзе впливають погодні умови.

“Чому окупанти до цього менше використовували дрони, сказати важко — можливо саме через морози, що до цього часу спостерігалися. Зараз потеплішало, та не виключається, що їм завезли нові партії дронів-камікадзе, що й призвело до збільшення атак”, – пояснив Ігнат. 

Нагадаємо, у ніч проти 10 грудня російські окупанти атакували іранськими дронами південні області України. Багато Shahed-136 вдалось збити. Однак було влучання в об’єкти енергетики.

Через масштаб руйнувань енергоінфраструктури в Одесі відключили від електроенергії всіх споживачів, окрім критичної інфраструктури.