Зеленський доручив головам низки ОДА доукомплектувати сили територіальної оборони за 2 тижні.

Президент України Володимир Зеленський доручив головам низки обласних державних адміністрацій доукомплектувати сили територіальної оборони протягом найближчих двох тижнів.

“Я хотів би звернутися до голів обласних державних адміністрацій, а також до голови Київської міської державної адміністрації для того, щоб ви за два тижні все зробили, без імпровізацій. Консультуйтеся з нашими військовими згідно із законодавством про Національний спротив… Ми не маємо часу щось шукати, вирішувати, займатися політикою”, – заявив Зеленський під час засідання Конгресу місцевої та регіональної влади у Харкові.

Зеленський зазначив, що наразі найменш підготовленими до різних загроз є кілька регіонів. Такими він вважає Маріуполь, Одесу, Київську область та саме місто Київ.

Президент звернувся до голів ОДА цих областей, а також до Київської міської державної адміністрації. Він зазначив, що підготовка має бути “без імпровізації”, а з консультаціями військових.

“Щоб усе було згідно з законом про національний спротив. Сконтактуйтеся, за 2 тижні зробіть! У нас немає часу щось шукати, вирішувати, займатися політикою. В іншому разі будуть кадрові рішення”, – сказав очільник України.

Як наголосив Зеленський, в іншому випадку будуть кадрові рішення.

Він також звернувся до міністра культури Олександра Ткаченка щодо його співпраці з головами ОДА та мерами з питань аспектів інформаційної складової територіальної оборони.

“Для нас дуже важливо, щоб інформаційна політика була однаковою, щоб люди точно розуміли: що – якщо буде, що станеться, у якому стані зараз підготовка тієї чи іншої області – щоб також із цього приводу не було ніяких імпровізацій. Тому, якщо можна, підготуйте цей план та з’єднайтесь із керівниками місцевої влади”, – підсумував Зеленський.

Також президент наголосив:

“В теробороні немає політки, інтриг і хаосу. Зараз має бути повна взаємодія влади всіх рівнів і зони своєї відповідальності з боку ОДА, РДА, та іншим представників. Для побудови ефективної моделі тероборони і національного спротиву”, – заявив Зеленський.