Європейський Союз планує продовжити санкції проти екс-президента України Віктора Януковича, запроваджені у 2014 році. Втім їх термін цього разу становитиме 6 місяців, замість року.

Про це йдеться в Twitter журналіста “Радіо Свобода” Рікарда Йозвяка.

“Схоже, санкції ЄС проти Януковича і ще шести людей через привласнення державних коштів України будуть продовжені. Але для чотирьох із них – зокрема Януковича і його сина – термін дії скоротять до шести місяців замість 12”, – написав журналіст.

Зазначимо, нещодавно Федеральна рада Швейцарії прийняла рішення продовжити заморозку активів колишнього президента України Віктора Януковича і його оточення.

Превентивне заморожування активів продовжили до лютого 2023 року.

Про це повідомляє пресслужба уряду Швейцарії.

У відомстві повідомили, що продовжили на рік превентивне блокування активів в контексті України, щоб підтримати співпрацю у сфері правосуддя з українською владою.

При цьому в уряді Швейцарії нагадали, що максимальна тривалість такого заморожування обмежена десятьма роками. Дипломати зазначають, що процес повернення цих активів досі триває.

“З того часу швейцарські органи влади тісно співпрацюють з партнерами, щоб завершити процес повернення цих активів українському народу на підставі судових рішень про їхнє незаконне походження. Згідно законодавства, максимальна тривалість такого заморожування обмежена 10 роками”, – йдеться в повідомленні.

Взагалом, на закордонних рахунках заблоковані активи ексчиновників часів Януковича на загальну суму 107,19 млн, 15,87 млн євро і 135,01 млн швейцарських франків. Кошти заарештовані в таких країнах, як Австрія, Великобританія, Латвія, Кіпр, Італія, Ліхтенштейн, Швейцарія та Нідерланди.

Також стало відомо, що посли ЄС погодили зняття санкції з соратника Януковича – ексміністра доходів і зборів України Олександра Клименка.

Зараз у списку залишилося всього 7 осіб.

“Посли ЄС вирішили виключити колишнього міністра доходів та зборів України Олександра Клименка із списку санкцій, введених за розкрадання державних коштів України”, – повідомив  брюссельський журналіст Рікардо Йозвяк.