Речник Сил оборони Таврійського напрямку Олексій Дмитрашківський заявив, що Росія активно застосовує хімічну зброю проти українських військових. Йдеться про хімічний елемент Люїзит.

“На Бахмутському напрямку складна ситуація. Ворог все частіше застосовує хімічну зброю. Так, під час артилерійських обстрілів використовується елемент, попередньо називається, Люїзит”, – розповів Дмитрашківський.

За його словами, вже ж є постраждалі від цього хімічного елементу. Симптоми – нудота, блювання та втрата свідомості.

Люїзит – це похідне тривалентного миш’яку, сполуки якого мають велику токсичність. У 1993 році, в результаті підписання Конвенції про хімічну зброю, використання люїзиту як хімічної зброї було заборонено. Його включили до списку 1, котрий регламентує виробництво та обіг небезпечних речовин. Люїзит майже не має прихованої дії, ознаки ураження проявляються через 3-5 хв після потрапляння його на шкіру чи в організм. Важкість ураження залежить від дози та часу перебування в атмосфері, зараженої люїзитом. При вдиханні парів чи аерозолю спочатку вражаються верхні дихальні шляхи. При легких отруєннях ураження може зникнути після декількох днів. Важке отруєння супроводжується нудотою, головним болем, втратою голосу, блюванням, загальною слабкістю. Спазми в грудях та віддишка – ознаки тяжкого отруєння. Дуже чуттєві до люїзиту органи зору, потрапляння в очі краплі отрути призводить до втрати зору вже через 7-10 днів.

Нагадаємо, що російські окупаційні війська нещодавно скинули заборонений хімічний боєприпас на позиції українських захисників у районі Мар’їнки Донецької області, заявили в Силах оборони таврійського напрямку.

Вітер подув у бік російських військових.