Візит Зеленського в Польщу пройшов дуже добре.

Так вважає політолог, експерт з міжнародної та внутрішньої політики Українського інституту майбутнього Юрій Романенко.

“По-перше, прибрали з порядку тупий конфлікт через могили, який роздмухували В’ятрович і К за негласної підтримки Порошенко. Цей конфлікт отруював хороші відносини між країнами і не давав Україні нічого. Слава Богу, що його винесли на експертний рівень”, – вважає експерт.

За його словами, нарешті стався прорив у сфері енергетики і постачання американського газу через Польщу стануть реальністю.

 

“Такі великі проекти – найкраща форма захисту інтересів України, оскільки економічний інтерес завжди вносить фундаментальні мотиви щодо і Польщі, і США до нас. Чим більше буде таких проектів, тим сильніше буде мотивація захищати нас з боку Варшави і Вашингтона”, – стверджує він .

Експерт також підкреслив, що при цьому з’являється реальна альтернатива російському газу, а не фейкові балачки про те, що ми купуємо газ в Європі, яка постійно звучала від представників правлячої коаліції при Порошенко.

“Зеленський багато говорив про економіку, економічні реформи та проектах в цій сфері. Наприклад, про коридор Е40, який передбачає запуск каналу Дніпро-Західний Буг. Це відображає курс на прагматизацію нашої зовнішньої політики, яка повинна нарешті вирішувати питаня грошей, а не виключно розмови про проблеми “, – пише він.

Окрім того, Президент України Володимир Зеленський зустрівся з Прем’єр-міністром Королівства Бельгія Шарлем Мішелем у рамках участі в меморіальних заходах з нагоди 80-ї річниці початку Другої світової війни, які проходять у Варшаві.

Володимир Зеленський подякував за практичну підтримку нашої держави у низці сфер, а також за допомогу в реабілітації ветеранів війни на Донбасі.

«Життя людей для нас – пріоритет. Дякую Бельгії за реабілітацію та лікування наших хлопців», – зазначив Глава держави.

Прем’єр-міністр Бельгії позитивно оцінив відновлення переговорів щодо мирного врегулювання конфлікту на сході України в рамках Нормандського формату.

Шарль Мішель також підтримав прагнення української влади активізувати боротьбу з корупцією.

Натомість Володимир Зеленський зазначив, що Україна проводитиме всі необхідні для держави реформи. Насамперед ідеться про зміни в роботі правоохоронної системи, запуск Вищого антикорупційного суду та перезапуск роботи антикорупційних органів. Окремо Глава держави наголосив на важливості впровадження реформ у медичній, пенсійній та освітній сферах.

«Ми справді впроваджуватимемо реформи. Ми обрали європейський шлях. Ми впевнені, що з вашою допомогою, із залученням інвестицій і фахівців досягнемо успіху», – наголосив Президент України.