Служба безпеки України припинила кримінальне провадження, у якому екс-заступника голови адміністрації президента-втікача Януковича Андрія Портнова звинувачували у державній зраді. Справу було закрито за відсутністю складу кримінального злочину.

Відповідні листи від СБУ та прокуратури АР Крим Андрій Портнов опублікував у своєму Telegram-каналі.

Прокуратура Криму також повідомила, що у провадженнях, які веде вона та інші правоохоронні органи автономії, немає проваджень, у яких Портнов мав би процесуальний статус підозрюваного чи обвинуваченого. До того ж, обвинувальний акт щодо нього до суду не скеровувався. 

Крім того, головне слідче управління СБУ у своєму листі зазначило, що не повідомляло Андрію Портнову про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень. У розшук його не оголошували.

У чому звинувачували Андрія Портнова?
Прокуратура почала перевіряти ймовірне авторство Портнова постанови Верховної Ради Криму під час початку окупації півострова ще в лютому 2018 року. Інформація про те, що саме Портнов – автор цієї постанови, міститься у “плівках Глазьєва”.

“Плівки Глазьєва” – телефонна розмова між радником президента Росії Сергієм Глазьєвим і якимось “Володимиром Андрійовичем”, записана українською розвідкою 1 березня 2014 року.

У розмові Глазьєв повідомляє, що Верховна Рада Криму має ухвалити якусь постанову, яку підготував Портнов. І пояснює, що потрібно ухвалити цей документ, “щоб було зрозуміло, що не вся Україна прямо-таки хоче підписувати Угоду про асоціацію з Євросоюзом”.