Вже кілька днів поспіль з’являється інформація про те, що окупанти втікають з правого берега Херсонщини. Росіяни справді вивозять живу силу та техніку з правого берега Херсонщини – це правда.

Про це одному з українських телеканалів розповіла речниця ОК “Південь” Наталія Гуменюк. Вона також зазначила, що це не останнє повідомлення з Півдня, будуть ще.

За її словами, станом на зараз, у росіян дійсно триває евакуація – вона панічна, окупанти проводять переформатування підрозділів.

Зокрема, на лівий берег Дніпра, переміщують дієздатні регулярні частини російської армії, а також офіцерський склад,– каже Гуменюк.

Як зазначає речниця ОК “Південь”, установи, які окупанти встигли розгорнути під час тривалої окупації – банківські установи та Пенсійний фонд – теж вивозять.

Росіяни масово вивозять майно з Херсону

Така поведінка росіян – це натяк на “жест доброї волі” і яскраве свідчення того, що Херсон – це Україна і все повертається на свої місця.

“А погрози підірвати Каховську ГЕС – потужний техногенний шантаж, окупанти вже не вперше так себе поводять. Просто зараз трохи перемістили фокус уваги із Запорізької АЕС”, – додає Наталія Гуменюк.

Наталія Гуменюк каже, що у росіян в питанні “відступу із Херсону” – подвійний напрямок роботи. Вони готують росіян до власного відступу, навіть у Скабєєвої виникають питання про “утримання Херсону”.

Якщо навіть у затятих пропагандистів є сумніви – це означає, що потрібно просувати певні меседжі.

Все ж таки – у нас гібридна війна, інформаційний фронт теж має бут на рівні. А якщо не вдається здобути щось на реальноому, бойовому фронті – потрібно забезпечити “інформаційну подушку”,– каже речниця ОК “Південь”.

З військової точки зору, за словами Гуменюк – це може бути певний маневр, але варто усвідомити, що обдумують свої майбутні кроки не лише окупанти, а й наші Сили Оборони.

Варто зауважити , що Російські окупанти будуть гатити по Херсону, коли ЗСУ зможуть їх відтіснити за межі міста. Така ж ситуація може трапитися з іншими населеними пунктами на правобережжі регіону.

Про це розповів херсонський активіст Володимир Молчанов. За його словами, таку інформацію зараз поширюють самі окупанти. Звісно, найімовірніше, вони обстрілюватимуть Херсон вже тоді, коли ЗСУ проженуть їх на лівий берег Дніпра.

Спершу, коли вони відступлять до самого Херсона, то обстріли підуть на ближні населені пункти.

Звісно, коли вони відступлять до Херсона, то стрілятимуть по прилеглих на північ та захід населених пунктах. Але з часом все може дійти до самого Херсону. Принаймні, за їх власними вкидами, вони отримали наказ стирати Херсон в разі прориву ЗСУ,– зазначив Молчанов.

На його думку, зараз потрібно подумати, як подавити позиції російської артилерії, які будуть розташовані вже на лівобережжі. Вони можуть сконцентрувати їх в районі Олешок. Саме там розташовані вічнозелені соснові ліси, де зручно облаштовувати позиції для артилерії.

Збройні Сили України продовжують деокупацію наших територій. Водночас російські загарбники намагаються втримати правобережний плацдарм на Херсонщині.

Про це в телеефірі сказав російський правозахисник Марк Фейгін. Він не виключає, що окупанти можуть піти на певну хитрість, тому вони зараз виселяють цивільне населення.

Фейгін нагадав, що новий командувач військ Росії в Україні Сєргєй Суровікін днями натякав на ухвалення “непростих рішень” щодо Херсона. А під цим можна розуміти будь-що – перегрупування, “жест доброї волі” або щось подібне.

Схоже, що баланс складається не на користь, принаймні поки що, російських Збройних сил. Хоча вони туди перекидають мобілізованих, додали декілька так званих БТГ. Чи допоможе їм це – ось питання!?,– наголосив правозахисник.

За його словами, з іншого боку, не дуже віриться в те, що російські окупанти просто так залишать правий берег та переберуться на лівий.

Я думаю, що якась у цьому є пастка. Якась є хімія така Суровікіна або самого Путіна. Хоча, по-моєму, він не демонстрував дива кмітливості,– сказав Фейгін.

Він не виключає, що у росіян могли змінитися пріоритети. Тому окупанти можуть залишити Херсон, але навалитися на Північ та рушити звідти на Київську область або на Львів по лінії кордону, щоб перекрити постачання озброєнь з боку Заходу.

У разі чого окупанти можуть підірвати Каховську дамбу

Фейгін вважає, що зараз окупантам немає жодного сенсу підривати Каховську дамбу, адже заллє їх. Якщо ж українські захисники ввірвуться в Херсон та деокупують більшу частину території області на правому березі, то тоді росіяни можуть пустити воду.