Захід хоче уникнути часів “холодної війни”. Франція буде вести діалог з Росією.

Міністерка оборони Франції Флоранс Парлі стверджує, що відповідь Заходу на можливу агресію Росії – це ніщо інше як посилення санкцій і політична ізоляція Москви. Такими діями Росії намагаються пояснити масштаби наслідків дій країни. 

“Наша мета, поділена з нашими європейськими та американськими партнерами, полягає в тому, щоб відмовити російську владу від кроку, який міг би викликати драматичний ланцюжок подій. Але ми не хочемо повернення до холодної війни” – зазначила Парлі. 

Глава французького оборонного відомства запевнила, що західні союзники мають на меті підтримувати діалог з Росією з усіма “масштабними та стратегічними наслідками”.

Нагадаємо, що на тлі російської загрози для України міністри закордонних справ Німеччини та Франції на зустрічі у Брюсселі чітко окреслили свою позицію щодо агресії Росії. Вони єдині у думці, що Кремль зіткнеться з “дуже важкими наслідками” у разі широкомасштабної війни проти України.

Президент ФранціїЕммануель Макрон заявляв, що США та Європа мають гарантувати безпеку Україні. Він подякував главі Білого дому за координацію зусиль з європейськими партнерами. Мовиться про розмови до і після перемовин Байдена з Путіним.

“Наша мета, я вважаю, всіх європейців, а також наших американських партнерів – це передусім бути на боці України”, – заявив Еммануель Макрон.

І додав, що це потрібно, щоб гарантувати безпеку України та мир у регіоні загалом.

Також 15 грудня Володимир Зеленський провів переговори з канцлером Німеччини Олафом Шольцем та президентом Франції Еммануелем Макроном. Переговори відбулися у Брюсселі. Шольц, Макрон та Зеленський закликали Росію відновити конструктивну роботуу межах нормандського формату. Політики домовилися докласти всіх зусиль для досягнення реального прогресу у стабілізації ситуації на Донбасі.