Упс, армія Білорусі на чолі з Лукашенком розвернулася проти кремлівського лідера Путіна? Чи то ЗСУ їм завдали удару і наламали плани на війну? Так Президент Білорусі, який не має визнання світовою спільнотою, зробив заяву щодо причин, чому його країна не вступає у війну проти України.

Згідно з його заявою, Республіка Білорусь утримується від вступу у війну проти України через те, що кордон нашої країни повністю забетонований та замінований. Таку позицію Лукашенко висловив перед пропагандистами Кремля.

За його словами, якби Білорусь сьогодні вступила у війну проти України, це не принесло б жодного результату. Оскільки кордон між Україною та Білоруссю зараз настільки забарикадований, що навіть підійти до нього неможливо.

Лукашенко підкреслив, що кордон України в даний момент повністю забетонований і замінований. Крім того, за його словами, кількість військ України, розташованих біля білоруського кордону, становить 120 тисяч військовослужбовців.

Проте, за словами диктатора, Україна, за його ствердженням, має намір перекинути всі ці сили на фронт проти Російської Федерації, а на їхнє місце вислати війська Макрона. Наприкінці Лукашенко зазначив, що вони чекають такої «ротації».

Напередодні диктатор Білорусі, Олександр Лукашенко, 2 квітня, під час своєї поїздки до Гродно, зробив серію погроз. Він підтвердив, що готується до війни.

Слова невизнаного президента були оприлюднені на його офіційному сайті. Варто зазначити, що Гродно розташоване біля кордонів з Польщею та Литвою. Прибувши туди, Лукашенко заявив про проведення підготовки до війни.

» Ми готуємося до війни, я про це відверто кажу… Хочеш миру — готуйся до війни «, — заявив білоруський диктатор.

Він додав, що відбувається підготовка підрозділів до бойової дії, армія насичується озброєнням та технікою.

Проти кого він збирався воювати, Лукашенко не уточнив. Проте він запевнив, що Білорусь нібито нікому не загрожує та не має наміру захоплювати чужу землю.

Лукашенко виправдовувався перед своїми громадянами, оскільки тепер кордон Євросоюзу для них закритий.

» Вони від нас закрилися парканом… Це не моя вина, це їхня політика «, — брехав диктатор.

Варто зауважити, що наразі ситуація на кордоні з сусідньою Білоруссю є стабільною. Рух техніки та особового складу російської окупаційної армії не зафіксовано.

Про це повідомив речник Держприкордонслужби Андрій Демченко.

«На цей момент Росія не має на території Білорусі достатніх сил, щоб здійснити якісь дії щодо України на цьому напрямку. Ситуація контрольована», — сказав Демченко.

За його словами, прикордонники не виявили ніякого переміщення техніки або особового складу в непосредній близькості до кордону.

Також українські Збройні сили не виключають можливості авіаційних атак з території сусідньої Білорусі, особливо з урахуванням того, що саме з її території наступали російські війська на початку повномасштабної війни.

Про це повідомив спікер Повітряних сил ЗСУ Ілля Євлаш під час ефіру телемарафону.

«Ми вже бачили, як так званий білоруський «президент» надавав територію для наступу російських військ під час початку повномасштабного вторгнення. Звісно, ми не виключаємо авіаційного застосування з їх території», — наголосив Євлаш.

За його словами, оскільки авіація РФ здатна за короткий час переміщуватися на великі відстані та проводить навчання на території Білорусі, використовуючи її аеродроми, то загроза існує.

«Звичайно, загрозу Білорусь несе — як ракетних, так і бомбових ударів. Ми готові до різного розвитку подій, слідкуємо за переміщенням літаків, їхніми зльотами, використовуємо наші розвіддані та партнерів», — наголосив речник Повітряних сил ЗСУ.