У ніч на 11 квітня кілька українських дронів пролетівши 700 км атакували військову базу із секретною радіолокаційною системою ЗС РФ “Контейнер”, яка знаходиться в російській Мордовії. Не виключено, що на цій базі, окрім різних секретних систем могли також знаходитись рідкісні та впливові спеціалісти, які допомагали командуванню РФ у війні. 

Зокрема, під ударом опинилася військова база №84680 ЗС РФ у місті Ковилкіно, яке розташоване приблизно за 700 км від українських кордонів. 

Деталі цієї атаки розкрив російський опозиційний Telegram-канал.

Що цікаво, влада Мордовії вчора відзвітувала нібито про збиття двох українських БПЛА над своєю територією. Деталі вони не озвучили, оскільки мета була військова.

“Обидва дрони було збито над військовою частиною 84680 загоризонтного виявлення повітряних цілей у Ковилкині”, – повідомив російський ресурс. Він уточнив, що під час атаки пошкоджень зазнав командний пункт військової частини. Попередньо, без постраждалих.

Однак, достеменно не відомо чи це правда, адже РФ завжди говорить про збиття, щоб не псувати враження про свої системи ППО.

Зазначимо, що в Ковилкиному розміщений 590-й окремий радіотехнічний вузол ЗС РФ. Там розміщена радіолокаційна станція (РЛС) загоризонтного виявлення 29Б6 “Контейнер”. Введена в експлуатацію 2013 року.

Ця установка (34 м заввишки, 200 м завширшки і 1300 м завдовжки) є критично важливою частиною системи попередження про повітряно-космічний напад. Вона здатна виявляти повітряні цілі на відстані до 3000 км, сектор огляду становить 240 градусів. Проте, не схоже, що цього разу вона змогла допомогти окупантам.