Термінова евакуація з Донецьку! Армія окупантів розбита: в місті переполох - Україна переможе! | Корупція Інфо

Термінова евакуація з Донецьку! Армія окупантів розбита: в місті переполох – Україна переможе!

“Ватажки вивозять дітей”: на окупованому Донбасі панікують через “хлопки”

Останнім часом з’являється все більше новин про те, що горять ворожі склади з боєприпасами на тимчасово окупованих територіях України. Кажучи мовою російських пропагандистів, відбуваються масові “хлопки”.

Це викликає паніку серед окупантів, колаборантів та просто місцевого населення. Про це 24 каналу розказав правозахисник, директор Інституту стратегічних досліджень й безпеки Павло Лисянський.

Він зауважив, що представники окупаційних “адміністрацій” вже почали вивозити до росії своїх дітей. Зокрема, вони відправляють їх в Анапу чи в Сочі, нібито на відпочинок. Але де-факто, вони просто бояться за безпеку своїх дітей чи інших родичів.

Сильно панікують і місцеві, особливо ті, хто є прихильниками “русского міра”. Так, до прикладу, в Алчевську, який окупований ще з 2014 року, але завжди був тиловим містом, де не було війни, також почалися потужні вибухи. Думки його мешканців розділилися – хтось звинувачує Україну, а хтось – окупантів.

Паніку з приводу “хлопків” доповнює й гуманітарна ситуація. Наприклад, за інформацією Лисянського, меншканці Донецька зараз вимушені мити посуд під дощем, бо у них немає води.

Крім того, там немає продуктів, ліків та нормальної медицини. Практично всі заклади забиті пораненими, а морги – загиблими незаконних збройних формувань та окупаційних військ росії.

“Усім цим вони завдячують окупантам”, – констатував Лисянський.

У комплексі усі обставини дають свій результат – шалену паніку, яка підкріплюється тим що окупанти та чиновники місцевих “адміністрацій” починають вивозити дітей.

Правозахисник розповів, що місцеве населення ставить питання окупантам та колаборантам, запитує, що їм робити з їхніми дітьми. Однак відповідей вони не отримують, їм кажуть, щоб вирішували свої проблеми самостійно.

“Але якщо в окупантів чи заступника голови окупаційної адміністрації є така можливість вивезти, наприклад, сина, то у звичайних людей її немає, бо на кордоні їхніх синів примусово мобілізують”, – пояснив Лисянський.

Також відомо, що російські окупанти, як і херсонські колаборанти, у паніці виїхали з будівли Херсонської ОДА.

Про це повідомив депутат Херсонської обласної ради Сергі1 Хлань. 

“Два “уряди” (“уряд” колаборантів та “уряд” окупантів) евакуювалися з будівлі ОДА, хоча останнім часом вони там розташовувалися, займали всі кабінети та вели бурхливу діяльність. Але останні два дні їх уже немає, вони десь розташувалися у інших місцях. До речі, є повідомлення, що “уряд фсбшників” взагалі переховується зараз в лікарнях, щоб використовувати, як живий щит, хворих людей”, – розповів Хлань.

Окрім цього, російські окупанти в спробах уникнути нових ударів Збройних сил України по складах і військових базах почали ховати боєприпаси та техніку серед житлових кварталів, використовуючи мирне населення і цивільні об’єкти у якості щита.

Про це йдеться в звіті американського Інституту вивчення війни (ISW) за 14 липня.

Так, аналітики нагадали, що росіяни споруджують склад боєприпасів у драмтеатрі в тимчасово окупованому Херсоні. Це робиться в надії, що ЗСУ не завдадуть удару по цьому об’єкту. Також, супутникові знімки свідчать, що росіяни стягують на авіабази в окупованому Криму літаки Су-25, також прикриваючись при цьому житловими секторами.

«Також, можливо, в рамках підготовки до нанесення авіаударів по українських підрозділах» – зазначили експерти.

Нагадаємо, що Збройні Сили України тільки за вечір 14 липня у якості помсти за удар росії по Вінниці знищили як мінімум три військові склади російських окупантів, а також військову базу росіян на Херсонщині.

Згалом за останні тижні, за даними ВВС, Україна знищила понад 14 складів боєприпасів і військових баз російських військ на захоплених територіях.

Тож, як бачимо, окупанти рятуються від нищівних ударів ЗСУ як тільки можуть. Однак, втекти не вдасться. 
Статті по темі