Президент України Володимир Зеленський відреагував на страшну пожежу В Одесі у готелі “Токіо Стар”, де загинуло 8 людей.

Про це він написав на своїй сторінці у Фейсбук. Подаємо його слова в оригіналі.

“Одеса. «Токіо Стар». Уночі ми втратили вісім людських життів. Десять людей постраждали, четверо з них – у критичному стані. І це не через війну та обстріли. А через злочинне недбальство та ігнорування елементарних норм протипожежної безпеки, через зверхнє ставлення до людського життя. Цьому буде покладено край. Відповідатимуть не лише безпосередні винуватці пожежі. 

Відповідатиме Вадим Чорний, власник так званого готелю. Особисто простежу, щоб покарання відповідало нормам закону та вимогам справедливості. Адже не можна ставити власний прибуток вище за людські життя. Мої щирі співчуття рідним і близьким загиблих.

Дякую рятувальникам і поліції. Окреме спасибі одеситу, який прихистив урятованих постояльців цього «готелю», – написав глава держави.

Як відомо, У ніч на 17 серпня в Одесі горів готель “Токіо Стар”. Щонайменше 8 людей загинули, ще 10 постраждали.

Готель розташований на вулиці Водопровідна, 1а. Рятувальники отримали повідомлення про пожежу о 1:34.

Ліквідувати вогонь у готелі “Токіо Стар” вдалося лише о 4:32.

Підрозділи ДСНС врятувати близько 10 осіб. Вогонь охопив більше 1 000 квадратних метрів. Як пише місцеве видання, під час пожежі у готелі перебувало орієнтовно 200 людей.

З вогнем майже цілу ніч боролися 65 рятувальників ДСНС, було задіяно 13 одиниць техніки.

Всього з місця події було евакуйовано близько 150 людей. Неподалік готелю працюють тимчасові пункти з автобусів, де можуть перебувати потерпілі. Там людям надається домедична допомога, а також допомога психологів та волонтерів. Кілька десятків врятованих людей запросив до свого дому одесит, який став випадковим свідком пожежі та кинувся допомагати рятувальникам та поліцейським.

Усі обставини події наразі з’ясовуються. Правохоронці уже відкрили кримінальне провадження за порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки.

Також додамо, що рем’єр-міністр України Володимир Гройсман доручив розпочати перевірки місць відпочинку людей – передусім готелів і санаторіїв.

“Пожежа в Одесі. Жахлива трагедія. Мої співчуття рідним загиблих. Дякую рятувальникам, які самовіддано боролись з вогнем і все ж врятували з пастки людей. Доручаю негайно розпочати масштабні перевірки місць відпочинку людей – передусім готелів і санаторіїв. Власники та керівники таких об`єктів повинні нести повну відповідальність за безпеку людей, а винні мають бути покарані”, – зазначив глава уряду.