Голова парламентської фракції “Слуга народу” Давид Арахамія висловився, що загроза для безвізового режиму України з ЄС через проблемну процедуру відбору керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури – просто чутки.

Так Арахамія відреагував на заяву німецького євродепутата Віоли фон Крамон. Крім того, народний депутат закликав “не звертати увагу”.

“Звертаймо увагу не на чутки, а на документи”, – сказав він.

На зауваження журналіста про те, що це не чутки, а заява німецького євродепутата, учасниці комітету у закордонних справах Арахамія заперечив.

“Я буду реагувати тільки на листи. Листа немає ні від кого. Ні від депутата, ні від парламенту… Я вам нагадую, що у нас є асоціація з ЄС – там сотні, а то й тисячі документів, які ратифіковані. Там ніякого САП немає, там є незалежність антикорупційної структури, ми це підтримуємо і будемо цього дотримуватися”, – додав нардеп.

Нагадаємо, що прозоре і те, яке відповідає критеріям обрання нового голови САП, є одним із умов надання 600 млн євро макрофінансової допомоги ЄС. Також це є одним із критеріїв щодо так званого механізму призупинення безвізу з боку Євросоюзу.

Раніше, представники США, країн ЄС та міжнародні експерти заявили про загрозу для безвізового режиму України з ЄС через проблемну процедуру відбору керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.