Днями російська диверсійно-розвідувальної групи намагалася прорватись через кордон на Харківщині. Втім, це не вдалося. Вони росіяни відійшла з втратами.

Про це повідомив в ефірі телемарафону очільник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.

“Звичайно, ворог запускаючи ДРГ намагається перевірити злагодженість наших військ і щільність нашої охорони. Однак під вогневим ураженням вони вимушені були відійти з втратами”, – розповів голова ОВА.

За його словами, спроби прориву ДРГ фіксують постійно. Синєгубов наголошує, що окупанти РФ не залишили своїх планів щодо захоплення Харкова та області. Саме тому вони намагаються покращити своє тактичне положення.

Генштаб у вечірньому зведенні 30 травня також повідомив, що російська диверсійно-розвідувальна група безуспішно намагалася проникнути через державний кордон України на Харківщині.

“Цієї доби ворог здійснив невдалу спробу проникнення ДРГ через держкордон України в районі населеного пункту Зелене Харківської області”, – йшлося у зведені. 

Політолог, експерт Аналітичної групи “Левіафан” Микола Мельник вважає, що літо 2023 року почнеться в Україні під знаком великого очікування.

Великого очікування відповіді на питання – що буде далі?

“Всі прекрасно розуміють, що Україна вже не може не йти у наступ. Адже позиційна війна, затягування її взагалі, будуть грати не на руку нашій країні. Якби нас не переконували, що економіка Росії загибається, що санкції працюють, насправді, РФ з її мобілізаційним, технологічним, фінансовим ресурсом може ще довго вести цю війну. В той час, як продовження війни буде доволі негативно впливати на моральних дух українців. Адже той емоційний запал, який був під час протистояння великому вторгненню в минулому році, вже трохи розтратився”, – зазначає політолог.

Більшість українців, пояснює він, згідно опитуванням, не приймуть перемир’я, яке фактично закріпить те становище, що є зараз.

“Всі хочуть звільнення територій. У той же час, небагато тих, хто так розмірковує, готовий йти у армію. Це також великий парадокс. І це розуміють у нашому військово-політичному керівництві”, – підкреслює Микола Мельник. Виходячи з того, успішним, чи ні, буде літній контрнаступ ЗСУ, буде формуватися і подальша підтримка України, впевнений він. “Якщо наші західні партнери побачать, що українці навчились ефективно використовувати ту зброю, що вони нам надають, така підтримка посилиться. Якщо ж українці не скористаються цією можливістю, якщо наш генералітет не продемонструє майстерності, то Захід почне просити України йти на перемовини, на перемир’я”, – прогнозує Микола Мельник.

Тому, продовжує він, від цього літа в військовій сфері чекаємо на український контрнаступ, на російський контр-контрнаступ. На зустрічні бої. Літо в цьому сенсі буде дуже палким, попереджає експерт.

“В той же час, верховний головнокомандувач, судячи з усього, вже затвердив стратегію щодо створення асиметричних загроз для РФ. Таких як удари дронів (Москва вже їх зустрічала), як рейди російських воїнів-антипутінців до Брянської, Бєлгородської та інших прикордонних областей. Створення очагів, куди Кремлю треба буде відтягувати сили. При цьому Україна офіційно не залучається до цього як сторона конфлікту, – нагадує Микола Мельник. – Щодо іншого: партнери продовжать допомагати нам фінансово (а ми – збільшувати зовнішній та внутрішній борги), а у політичному житті влада Зеленського продовжить консервуватися (що в подальшому може стати великою загрозою для української демократії)”.