У Росії почали створювати нові приватні військові компанії, схожі до “Вагнера”. Основними вважають три приватні армії. І їх наявність створює хаос і може призвести до загрози громадянської війни в Росії. 
 
Про це 24 Каналу сказав російський опозиційний політик Геннадій Гудков.  
 
Він наголосив, що в Росії вже є три приватні компанії – армія Пригожина, армія Кадирова, а третю армію “Патріот” створює Шойгу. 
 
За його словами, також йде серйозний процес з можливими негативними політичними наслідками – це створення регіональних армій під егідою “тероборони”. Деякі губернатори в Росії вже отримали такі дозволи. 

Наявність таких приватних армій становить серйозну загрозу громадянської війни у випадку колапсу та неконтрольованого краху путінського режиму. Це може виникнути і це небезпечно, 
– заявив Гудков. 

А щодо того, чи може “Газпром” створити власну ПВК, опозиціонер відповів, що це можливо, але такі війська не зможуть воювати, лише когось охоронятися чи зі зброєю вирішувати комерційні питання. 

На його думку, більшу загрозу для майбутнього Росії та її країн-сусідів становлять ці приватні армії та “загони тероборони”, які зараз формуються в цих регіонах. 

“Насправді це рух до хаосу, вже, можливо, некерований рух в умовах початку падіння режиму Путіна. Це небезпечно”, – підсумував Гудков.

Водночас, окрім ймовірних безпорядків всередині Росії, над країною-терористкою нависає й загроза розбірок із цивілізованим світом. Зокрема Японія заговорила про незаконну окупацію Росією островів біля берегів Хоккайдо, які росіяни називають Південними Курилами. Крім того, після поразки у війні територіальні питання до країни-агресорки можуть виникнути не лише у японців. 

За словами Гудкова, країни можуть спробувати реалізувати претензії щодо окупованих Росією територій. Він зауважив, що країні, які програли, завжди платять своїми територіями. І Росія не стане виключенням. 

Я впевнений, що після війни до ослабленої Росії виникне безліч територіальних питань, 
– повідомив російський опозиціонер. 

Так, відповідні питання можуть порушити як Японія, так і Китай. Ба більше, німці також можуть вимагати повернути Кенігсберг – зараз російський Калінінград. 

Попри всі погрози нового наступу, стратегічно Росія прямує до поразки у війні проти нашої держави. Західні аналітики окреслили 3 ймовірних сценарії поразки країни-агресорки. 

Перший сценарій передбачає, що Росія просто погодиться визнати свою поразку та піде на врегулювання конфлікту на умовах України. Водночас він є найменш ймовірним. 

Утім, головною проблемою такого варіанту розвитку подій є масштаби російської агресії та воєнних злочинів проти нашої держави. Звірства, які росіяни чинили проти наших громадян унеможливлюють для України прийняття будь-якого дипломатичного врегулювання, крім повної капітуляції Росії. 

За другим сценарієм Росія йде на потужну ескалацію шляхом диверсій у державах-созницях та в самій Україні. 

На думку західних аналітиків, у такому разі Кремль може вдатися навіть до ядерного удару по Україні. За такого варіанту війна точно не завершиться, а навпаки, змусить НАТО долучитися до конфлікту. Водночас Альянс навряд чи вдасться до ядерної відповіді, застосувавши лише свої конвенційні сили 

Останній сценарій передбачає крах путінського режиму, коли вирішальні битви будуть відбуватися вже не в Україні, а в залах Кремля та на вулицях Москви. 

Як зазначили аналітики, крах режиму означав би миттєве припинення війни. А державний переворот та подальша громадянська війна повторить те, що сталося у 1917 році, коли більшовики прийшли до влади, що прискорило вихід Російській Імперії з Першої світової війни.