За останні 2 тижні ЗСУ звільнили 23 населені пункти на Харківщині

Із 5 травня підрозділи Збройних сил України звільнили з-під російської окупації 23 населені пункти Харківської області.

Про це повідомляє “Укрінформ” з коментарем бригадного генерала, заступника начальника Головного оперативного управління Генерального штабу Збройних сил України Олексія Громова

“На Харківському напрямку з 5 травня вже звільнено 23 населених пункти з-під російської окупації. Ворог намагається стримати наступ наших військ.
Росія не припиняє обстріли Чернігівської та Сумської областей, щоб відвернути наші сили від основних напрямків»,- розповідає Громов.

«Противник продовжує зосереджувати основні зусилля на веденні бойових дій на сході нашої країни. Його декларована мета так званого другого етапу спеціальної операції залишається без змін – це окупація Донецької та Луганської областей в межах адміністративних кордонів”, – зазначається у повідомленні.


Так, на даний час на Донецькому напрямку угруповання противника намагається вести наступальні дії уздовж всієї лінії зіткнення. Противник наносить вогневе ураження із застосування мінометів, артилерійських систем, РСЗВ при підтримці авіації з метою завдання втрат нашим військам, виснаження нашого особового складу, руйнування фортифікаційних споруд наших підрозділів”, – повідомив заступник начальника Головного оперативного управління Генерального штабу Збройних сил України

Генерал додав, що наразі тривають активні бої на Сєвєродонецькому, Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Курахівському напрямках. Він зауважив, щоу ворога поступово вичерпується наступальний потенціал.

На інших напрямках росіяни зберігають загрозу переходу в наступ, аби не допустити перекидання підрозділів ЗСУ.

Із акваторії Чорного й Азовського морів з кораблів Чорноморського флоту РФ існує ризик завдання ракетних ударів по містах України. Крім того, ворог здійснює провокаційні дії з угруповань флотом, імітуючи підготовку до висадки десанту.

Нагадаємо, що у ранковому зведенні Генштабу ЗСУ повідомляли, що на чотирьох напрямках наступ і штурмові дії ворога провалились через великі втрати в бою.