Президент України Володимир Зеленський та перша леді Олена Зеленська прибули до Вашингтона в межах робочого візиту Глави Української держави до Сполучених Штатів Америки на запрошення Президента США Джозефа Байдена.

На порядку денному візиту – зустріч лідерів двох країн у форматі віч-на-віч та в розширеному складі делегацій, повідомили в Офісі президента.

Також відбудеться низка важливих зустрічей Президента України з американськими високопосадовцями. Як планується, представники України та США підпишуть низку документів. Програма візиту розрахована на декілька днів і охопить низку міст на Східному та Західному узбережжях США.

Володимир Зеленський прокоментував цей візит на своїй сторінці в Інстаграмі.

“Прибули до Вашингтона на запрошення Джо Байдена. Попереду – обговорення важливих питань стратегічного партнерства України та США. Впевнений, наша зустріч буде змістовною” , – написав Володимир Зеленський.

Своєю чергою Олена Зеленська зазначила, що попереду – насичена програма: запуск аудіогіда українською мовою в садибі першого Президента Сполучених Штатів Джорджа Вашингтона Маунт-Вернон та зустріч із жінками Power women, відкриття “Українського дому”, відвідання музею Голокосту, робочі зустрічі у Стенфордському університеті та в Управлінні освіти Сан-Франциско, візит до художньої галереї De Young та багато іншого.

“Кожна подія цих активних днів – можливості, перспективи та взаємообмін для США та України. Впевнена, що завдяки “м’якій силі” культурної дипломатії ми станемо ще ближчими, а наш зв’язок посилиться” ,-підсумувала Перша леді.

Нагадаємо, 7 червня під час телефонної розмови Джо Байден офіційно запросив Володимира Зеленського до США.  Дату зустрічі кілька разів переносили, і в кінцевому результаті переговори глав України та США запланували на 1 вересня. Причиною називають події в Афганістані (криваві теракти та завершення військової місії США у тій країні).

За кілька днів до зустрічі Джо Байден підписав указ про виділення військової допомоги Україні у 60 мільйонів доларів. Утім, перемовини матимуть і низку неприємних нюансів: США скасували низку санкцій проти “Північного потоку-2”, що посилює позиції глави Кремля Володимира Путіна, а ще й мирне врегулювання на Донбасі перебуває у глухому куті.