Народний депутат і дипломат Богдан Яременко висловив свою готовність підтримати новий проєкт закону про мобілізацію, який розробляють Кабмін і парламентський комітет.

У чаті для Главреду він заявив: «Не приховую: я готовий проголосувати за дуже багато речей, які не подобаються суспільству. Я розумію, що потрібно дати відповідь тим, хто воює вже два роки поспіль, на питання про демобілізацію».

У контексті обговорення мобілізації та демобілізації Яременко висловив своє бачення ситуації: «Логічна відповідь: потрібен набір нових людей, щоб ми могли якщо не перейти в рішучий наступ, то хоча б забезпечити ротацію і людські умови для служби тим, хто не вилазить із боїв місяцями чи роками. Для цього нам доведеться набрати ще певну кількість людей, досить велику. Я проголосую за закон, де будуть відповідні норми».

Водночас він зазначив, що питання демобілізації наразі не стоїть на порядку денному, і виникає питання про те, як забезпечити тим, хто перебуває на передовій, можливість відпочити.

«Проблема з мобілізацією є, але це не та проблема, через яку ми можемо програти війну. Певні зусилля доведеться над собою робити. Я думаю, що ми зробимо їх і вийдемо з цієї ситуації», — додав Яременко.

Також президент України Володимир Зеленський висловив очікування від військових стосовно ухвалення закону про «справедливу мобілізацію». Він висловив це в інтерв’ю німецькому телеканалу ARD, відповідаючи на питання щодо теми мобілізації в Україні та надав власну оцінку поточної ситуації.

«Тільки по справедливості. В моменті мобілізації важливий момент демобілізації. Багато хто відвоював багато днів. Є люди, які 700 днів на полі бою. Я їм вдячний за захист нашої держави. Як кожен українець. Вдячності замало, я вважаю, від суспільства. Треба справедливі ротації. Треба давати широкі відпустки. Грошима все прикрити не можна. Хоча заробітні плати високі, але тим не менш, треба справедливість у цьому напрямку», — зауважив він.