Американська розвідка заявила телеканалу CNN, що у Росії планують операцію, аби виправдати вторгнення в Україну.

Про це повідомив американський телеканал CNN. 

У США є інформація, яка засвідчує, що Росія підготувала групу оперативників для проведення операції на сході України під фальшивим прапором, намагаючись створити привід для вторгнення, заявив американський чиновник.

США мають докази того, що оперативники навчаються ведення міської війни та використанню вибухівки для здійснення диверсій проти власних сил Росії.

Це звинувачення перегукується з заявою, оприлюдненою в п’ятницю Міністерством оборони України, в якій зазначено, що російські спецслужби готують провокації проти російських військ, намагаючись підставити Україну.

Також в ефірі 4 каналу розповів співголова Громадської ініціативи «Права Справа» Дмитро Снєгирьов про те, що Російська Федерація готує диверсійні терористичні акти на сході України з великою кількістю жертв серед цивільного населення і планує використати їх як привід для широкомасштабного вторгнення в Україну з метою «захисту співвітчизників».

Експерт нагадав, що кілька днів тому Росія почала нові військові навчання біля кордонів з Україною. На думку аналітика, під час переговорів Росії та США у Женеві 10 січня, засідання Ради НАТО-Росія 12 січня і засідання Постійної ради ОБСЄ у Відні 13 січня, Москва використала фактор цих навчань, аби продемонструвати країнам Заходу, що розглядає Україну як зону свого військово-політичного впливу.

До того ж, переконаний експерт, проведення цих навчань зовсім не випадково співпало з дестабілізацією ситуації в Казахстані та введенням у країну військового контингенту ОДКБ для «наведення порядку».

Дмитро Снєгирьов також зазначив, що легендою нинішніх навчань біля кордонів з Україною є довготривалі марші з протидії диверсійно-розвідувальним групам і розбудова опорних пунктів. Таким чином, на думку експерта, Росія натякає Києву та країнам Заходу на можливість проведення глибинних маршів на території України.

Крім того, додав експерт, в нинішніх навчаннях біля кордонів з Україною, вперше за тривалий час задіяли вогнеметні системи ТОС-1 «Буратіно» та їхні модернізовані версії ТОС-1А «Солнцепек». За словами аналітика, це дуже небезпечна зброя, яка фактично не залишає шансів на виживання у місцях вибуху її запалювальних і термобаричних ракет.

Дмитро Снєгирьов також нагадав, що останнім часом у російських ЗМІ та ЗМІ «Л/ДНР» активно просувалася інформація про начебто завезення Збройними силами України хімічної зброї в район лінії розмежування для вчинення терактів, й одночасно просувалася теза про «можливість введення ЗС РФ з метою захисту цивільного населення».

Зазначимо, що вже після заяви Дмитра Снєгирьова в ефірі 4 каналу, радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван під час брифінгу в Білому домі підтвердив, що Росія може сфабрикувати привід для нового вторгнення в Україну.