Єврокомісія може запропонувати 6-й пакет санкцій проти рф на обговорення послам ЄС вже у вівторок, 3 травня. Оголосити про нові обмеження хочуть до 9 травня.

Про це повідомляє Politico з посиланням на поінформовані джерела.

Очікується, що новий пакет санкцій має включати поетапне нафтове ембарго. Також під санкції можуть потрапити ще певна кількість росіян та російські банки, такі як Сбєрбанк.

За словами неназваних дипломатів, імпорт російської нафти планують поетапно заборонити до кінця року.

Крім того, планується зробити для Угорщини та Словаччини певну формулу винятків, враховуючи те, наскільки ці дві країни покладаються на російську нафту та з якими труднощами вони стикаються у пошуку альтернативних поставок.

Брюссельський кореспондент Радіо Свободи Рікард Йозвяк також написав у Твіттері, що «6-й пакет ЄС проти росії та білорусі має бути представлений послам ЄС до середи з метою його ухвалення до 9 травня».

Як повідомлялося, Європейський Союз запровадив уже п’ять пакетів економічних та персональних санкцій проти російської федерації, що спрямовані на обмеження можливостей кремля продовжувати агресію проти України.

Європейська комісія 11 квітня розпочала роботу над шостим пакетом санкцій проти рф, включаючи обмеження на експорт російської нафти.

Додамо, росія стоїть перед загрозою введення санкцій у галузі атомної енергетики, оскільки Німеччина підтримує заборону на уран.

Німеччина пообіцяла свою підтримку в питанні введення санкцій на імпорт урану з росії та інших галузей цивільної ядерної промисловості путіна у відповідь на його вторгнення в Україну.

«У середу посол Німеччини оголосив про нову позицію Берліна, сказавши, що вони не тільки почуваються ОК з нафтовими санкціями, але й активно підтримують поетапну відмову від нафти радше ніж просте обмеження ціни, а також згодні з забороною російського урану», – сказав один євродипломат.

Питання обговорювалося цього тижня під час зустрічі з послами ЄС та Єврокомісією. Ініціаторами виступили Польща та країни Балтії.