Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков знайомить Президента Швейцарської Конфедерації Симонетту Соммаругу з роботою парламенту.

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков зустрівся з Президентом Швейцарської Конфедерації Симонеттою Соммаругою. Учасники зустрічі обговорили питання двосторонньої співпраці країн, зокрема у сфері енергетики, гуманітарної та екологічної політики, а також на рівні парламентів обох держав.

Дмитро Разумков високо оцінив двосторонню співпрацю між Україною і Швейцарською Конфедерацією. «Ми дуже цінуємо наші відносини і сподіваємося, що вони будуть продовжуватися і надалі», — зазначив він і наголосив, що Український парламент робитиме все, що піде на користь обом державам.

Голова Верховної Ради також подякував Швейцарії за гуманітарну підтримку людей, які живуть на територіях у зоні конфлікту на сході країни, та підтримку на міжнародному рівні. «Для нас дуже важлива та підтримка, яку ми відчуваємо на міжнародній арені, і ми сподіваємося, що вона буде лише посилюватися», — сказав він.

Дмитро Разумков також відзначив, що у деяких питаннях Україна переймає унікальний досвід Швейцарії. «Ми хотіли б бачити в Україні таку ж прогресивну політику народовладдя, яка є у Європі», — наголосив Дмитро Разумков і поінформував, що у парламенті розглядається закон про референдум, який є першим із групи щодо розширення народовладдя та демократії в Україні.

Голова парламенту підкреслив, що для України є принциповим проведення реформ, зокрема продовження реформи децентралізації. Також, за його словами, для України дуже важливі питання підтримки бізнесу та залучення інвестицій. На його думку, цьому сприятиме ефективна співпраця між парламентами обох країн, зокрема, на рівні груп дружби.

«Український парламент готовий і відкритий до співпраці, і все, що залежить від нас, будемо робити і рухатися вперед. Спільними зусиллями ми зможемо багато зробити на користь наших держав», — підкреслив Голова Верховної Ради України.

Нагадаємо, 20 липня відбулася пресконференція голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова, присвячена завершенню третьої сесії парламенту дев’ятого скликання. Захід відбувався на тлі оприлюднення високого особистого рейтингу довіри Разумкова серед українців (він посідає друге місце після чинного президента). Притому, що падіння довіри до парламенту, як до державної інституції, триває.

“Це протокольний захід з приводу закінчення чергової сесії Верховної Ради. Більше того, пресконференцію приурочили до роковин роботи чинного скликання парламенту та перемоги на виборах партії. Не забуваймо, що Разумков в недавньому минулому – політичний консультант та спеціаліст з PR-технологій. Подібні речі дуже добре розуміє. Тут все логічно. Тому цю подію треба розглядати з точки зору ретроспективи”, – вважає директор Центру політичних досліджень “Пента” Володимир Фесенко.

“Але можна говорити й про певні елементи перспективи, – продовжив Фесенко. – Проте Разумков поводиться акуратно, не випинаючи своїх політичних амбіцій. Він – член президентської команди, але в її межах досить самодостатній політик – автономна фігура. Це натяк на те, щоб до нього частіше приглядалися. Важливі тональність та зміст його висловлювань, які показують чітку помірковану центристську політичну позицію. Також він позиціонує себе прихильником парламентських цінностей. Таким чином показує деяким людям в Офісі президента, що потрібно поважати Раду та її правила. Про якісь президентські перспективи Разумкова говорити ще зарано. Треба розуміти, що сьогоднішній рейтинг спікера – це відображення рейтингу Зеленського.