Кабміну приготуватися. Корупційні скандали, яких Зеленський не потерпить, дають про себе знати. Тепер же представники ветеранського руху вимагають відставки міністерки у справах ветеранів. Зі своїми обов’язками, на їхню думку, Лапутіна не впоралася.

«5 грудня міністерка представила звіт — красиву презентацію без цифр, фактів і ключових показників. А от у нас є цифри згідно з їхніми відповідями на наші запити. Тож міністерство не може приховати, що провалило роботу з ветеранами. Юлія Лапутіна провалила цей напрям, її управління є неефективним і шкодить ветеранам, родинам загиблих і всім дотичним», — наголосила Богдана Левицька, членкиня правління громадської ради.

Керівництво міністерства, крім іншого, звинувачують у проваленій комунікації зі спільнотою.

«Коли людина отримує цей статус, вона опиняється сам на сам з проблемами й заплутаною системою», — кажуть ветерани.

І хоч міністерство запустило експериментальну програму «Помічник ветерана», але ветерани не вважають її корисною.

Тим часом низка ЗМІ поширили інформацію, що депутати вже передали звернення прем’єру. Згодом у Мінветеранів спростували цю інформацію. Зазначаючи, що цього немає в жодному офіційному джерелі Ради.

Втім, на сторінці Комітет ВРУ з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів шість днів тому все ж опублікували заяву, що депутати вирішили звернутися до прем’єра з пропозицією провести кадрові зміни в Мінветеранів.

Крім того, в українських ЗМІ з’явилась оцінка того, як впорався зі своєю роботою Кабінет міністрів у 2023 році.

«Взагалі, за підсумками 2021 року в Кабміні змінилися 11 із 22 міністрів — рівно половина! Проте, й у сьогоднішньому Кабінеті є шановні довгожителі, які прийшли ще з першим складом 4 березня 2020 року, це: Дмитро Кулеба, Михайло Федоров, Денис Малюська, а також Сергій Марченко та Юлія Свириденко, які приєдналися до Кабміну через місяць-два після офіційного голосування. Відправлено в почесну відставку міністра оборони Резнікова, пішли міністр культури Ткаченко і спорту Гутцайт. Причому, роботу останніх двох експерти оцінили так, що було прийняте рішення залишити відставників «без оцінки», щоб не псувати карму їхнім колегам, які залишилися. І треба сказати, що загальна оцінка уряду Шмигаля в результаті стала найвищою за час оцінювання у ЗМІ. У дебютному 2020-му році Шмигаль отримав 5 балів, у передвоєнному 2021-му уряд оцінили на 5.4. А цього року Кабмін отримав від експертів високі 5,7 балів», — пише одне із видань.

Можна також згадати головні завдання для уряду в умовах війни які раніше озвучував Денис Шмигаль.

«Перше і ключове — це фінансування армії та оборони нашої держави. Друге — це виплата всіх соціальних зобов’язань і соціальний захист тих, хто цього потребує. Третє — це макроекономічна стабільність і перебудова економіки на рейки воєнного часу», — говорив він.

В той же час, ЗМІ нагадали, що із замінами в Кабміні Шмигаля справа завжди йшла бадьоро.

«Міняли багато й зі смаком. За часів СOVID-19 змінили трьох міністрів охорони здоров’я. 3 березня 2021 року був урожайний день — у відставку пішли 5 міністрів!», — пише одне із видань.

Нагадаємо, раніше прем’єр-міністр України Денис Шмигаль презентував Стратегію інноваційного розвитку України.

«Уряд бачить Україну 2030 року державою, де інновації є основою економіки та національної безпеки. І зараз для цього закладається один із наріжних каменів — Стратегія інноваційного розвитку», — заявив він.

За його словами, стратегія базується на трьох принципах:

Розвиток української екосистеми інновацій.

Багатостороння державна політика підтримки інновацій: від дерегуляції до національних програм.

Стимулювання інновацій та розвиток технологій, які розв’язувати актуальні проблеми сучасності та майбутнього.

Однак поява корупційних скандалів та збільшення кількості кримінальних справ в урядовому середовищі може свідчити про систематичну та скоординовану схему протиправної діяльності за участю міністрів. Це ставить питання до всього уряду, а особливо до його очільника. Перезапуск скоро?