Вашингтон реагує на зростання загрози з боку Росії для європейських країн. Тому Пентагон має намір розмістити в Європі багатофункціональні бойові броньовані машини Stryker.

Російська загроза формує основу для рішучих зусиль США направити більше сил, пише Fox News.

Так, США мають намір підвищити мобільність і розгорнути більше багатофункціональної бронетехніки в регіоні.

Stryker із новітньою зброєю ППО є ключовим елементом цієї ініціативи,– пишуть автори публікації.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Броньовики будуть оснащені ракетами малої дальності.

Вони також зазначають, що намір США посилити Європу для протистояння Росії підтверджує представлений раніше звіт під назвою "Ворожі заходи Росії в Європі".

Документ наводить конкретні деталі, зокрема, області, на яких сфокусовано увагу Росії. Йдеться не лише про країни Балтії, а й слов'яномовні райони південної частини Східної Європи.Крім того, Пентагон розповів про стратегічні плани із гарантування безпеки США від ракет супротивника – там планують оснастити винищувачі F-35 лазером. Нова технологія дасть пілотам низку додаткових можливостей, і йдеться не лише про ліквідацію ракет у повітрі.

Зокрема, одна з основних програм військових спрямована на те, аби винищувачі могли збивати ворожі літаки, нагріваючи їх і спалюючи за допомогою потужного бортового лазера. Така технологія для США – не нова: дослідна лабораторія військово-повітряних сил країни протягом кількох років очолює розробку бази в Кертленді.

Офіційний урядовий веб-сайт повідомляє, що робота бази сфокусована на "потужних електромагнітах, моделюванні та симуляції зброї, а також спрямованої енергії та електрооптики".

Співробітники лабораторії проводять вогневі випробування з землі та вже готуються до майбутніх випробувань, які будуть проводитись безпосередньо під час польоту.

Головна перевага лазерної системи перед звичайним озброєнням у тому, що ворожі цілі можна збивати, при цьому не знищуючи повністю та не ризикуючи загибеллю мирних жителів на землі.

Така система дозволить винищувачам вступати в ближній бій в сценаріях із підвищеним ризиком. Пілоти будуть мати ще більшу здатність вражати кілька цілей одночасно. Зазначимо, що теперішні американські винищувачі можуть наносити одночасні повітряні удари по ворожих цілях, до прикладу – F-35.